حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
رئیس سازمان امور عشایر ایران در جمع فرماندهان رده های عشایری کشور
دکتر پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر ایران در کارگاه توانمند سازی فرماندهان نواحی و مسئولین بسیج عشایری کشور گفت: در بودجه مصوب کشور ردیف ها و منابعی برای توسعه مناطق محروم و عشایری در نظر گرفته شده و همه دست اندرکاران عشایر باید ضمن آگاهی ازین ردیف ها به دنبال جذب این منابع باشند.
کد خبر: ۹۴۹۲۸۲۰
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج عشایری کشور رئیس سازمان امور عشایر ایران در کارگاه توانمندسازی فرماندهان رده های عشایری کشور گفت: جامعه عشایر جامعه ای کم توقع و مولد است و نقش ویژه ای در تامین امنیت غذایی کشور دارد و باید زیرساخت های توسعه ای در این جامعه مهیا شود.

دکتر پاپی زاده گفت: در سازمان امور عشایر برای ارتقاء معیشت عشایر و ایجاد درآمدهای مکمل چهار طرح در نظر گرفته شده است.

 تکمیل زنجیره گوشت قرمز، گیاهان دارویی، صنایع دستی و گردشگری با رویکردی نوین و توسعه پروژه های عمرانی و زیرساختی از برنامه های اصلی است که در سازمان برای خدمت رسانی به عشایر عزیز دنیبال می شود و برای هر طرح یک میز تخصصی در هر استان راه اندازی شده و به صوت تخصصی و منطقه ای به دنبال اجرای بهینه طرح ها هستیم.

رئیس امور عشایر ایران با اشاره به لزوم وجود اعتبارات جهت اجرای برنامه ها گفت: در سرفصل های بودجه چه در مرکز و چه در استانها منابعی برای عشایر در نظر گرفته شده که بعضا بی اطلاعی ازین منابع باعث می شود تا اعتبارات لازم به عشایر واگذار نگردد، لذا اطلاع رسانی این منابع ضروریست.

دکتر پاپی زاده افزود یارانه انرژی، ارزش افزوده و 3%تملک دارایی ، منابعی است که مسئولین استانی می توانند به نسبت جمعیت عشایر منطقه خود از سازمان برنامه و بودجه استان قدر السهم عشایر را مطالبه نمایند و با این منابع به عشایر خدمت رسانی نمایند.

 

وی تاکید کرد تا کنون توانسته ایم ازین ردیف های بودجه ای اعتباراتی را برای تهیه پنل خورشیدی  و واگذاری 1200 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به عشایر جذب کنیم.

 

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار