نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هفته آینده طرح تبدیل وضعیت کارکنان دولت و ساماندهی استخدام آن‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۹۴۹۲۸۸۹
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

تبدیل وضعیت کارکنان دولت هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، علی نیکزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به رغم آن‌که مجلس این روزها درگیر بررسی لایحه بودجه سال آینده است ولی از فرصت به وجود آمده در هفته آینده استفاده خواهیم کرد تا طرح تبدیل وضعیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در ماه‌های گذشته بیش‌ترین طرح مسائل از نمایندگان در حوزه فضای مجازی و بحث شفافیت بود اما در هفته‌های اخیر بیش‌ترین درخواست‌ها از نمایندگان در حوزه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی – قراردادی و سایر نیروهاست که امیدواریم شاهد تعیین تکلیف این طرح در مجلس باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مخالفت دولت را با این طرح یادآور شد و بیان کرد: دولت به دلیل بار مالی با این طرح مخالف است ولی پیشنهاد دادیم که دولت در قالب لایحه این موضوع را مطرح کرده و شورای نگهبان در تأمین منابع به نقطه اقناعی برسد.

محوریت منطقه آزاد بیله سوار

نیکزاد در مورد لایحه منطقه آزاد گفت: با حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام تائید مصوبه را برای اجرای این لایحه از یک نقطه مرزی استان دریافت کردیم و تاکید داریم بیله سوار به عنوان کانون اصلی منطقه آزاد در این حوزه پیش‌قدم شود.

وی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای در استان و منطقه مغان با فرافکنی سعی می‌کنند نمایندگان را مقصر تأخیر و تعلل اجرای این لایحه خطاب کنند در حالی که ما به صراحت اعلام کردیم از نقطه مرزی بیله سوار این محدوده شروع شود تا به سایر مناطق نیز تسری یابد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۹۵ درصد منابع درآمدی دولت صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌شود و پیش بینی می‌شود تا دو سال آینده تمام درآمد کشور صرف منابع هزینه‌ای و پرداختی کارکنان شود.

نیکزاد تعریض راه ارتباطی اردبیل – سرچم را از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: پیشنهاد کردم که در محدوده ۴۰ کیلومتر تونل‌ها مسیر اردبیل – سرچم از محدوده بالاتر اجرایی شود ولی ما تاکید داریم تا این مسیر در همین محور اصلی به صورت چهارخطه اجرایی و عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: در بحث تخصیص مالیات بر ارزش افزوده مقرر شده ۵۵ درصد منابع درآمدی به شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر، ۲۳ درصد به کلانشهرها و مابقی نیز به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر اختصاص یابد.

۳۰۰ میلیارد تومان مطالبات پنبه کاران پرداخت می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان مطالبات پنبه کاران تا آخر هفته خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است با سفر مسئولان شرکت فرودگاه‌های کشور موانع پرواز فرودگاه پارس آباد برطرف شده و افزایش پروازهای فرودگاه اردبیل را نیز شاهد باشیم.

نیکزاد از سفر قریب الوقوع وزیر نیرو به استان اردبیل خبر داد و گفت: برای مرکز استان ۵۰ میلیون مترمکعب مجوز تخصیص آب از سد شهریار را گرفتیم که انتظار می‌رود مراحل انتقال آب از این حوزه فراهم آید.

نیکزاد به مشکل کمبود و نابسامانی نان اشاره کرد و گفت: هیچ کمبودی در تأمین آرد نانوایی‌ها وجود ندارد و مشکل را باید فرمانداران و مدیران مورد رصد قرار داده و نسبت به حل و فصل آن گام بردارند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار