رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در خصوص مقررات ملی ساختمان، گفت: در این حوزه کشور نیازمند تغییر و تحولی اساسی است و باید با عزمی همگانی و رویکرد جدید علمی انجام شود.
کد خبر: ۹۴۹۳۰۶۴
|
۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹

حمزه شکیب در نشست خبری بیست و پنجمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با با بیان این‌که اعضای سازمان نظام مهندسی در کشور حدود ۶۰۰ هزار نفر هستند و در ۳۱ استان فعالیت دارند، اظهار کرد: مدیران و اعضای شورای مرکزی با رأی گیری و فرآیند انتخاباتی هر سه سال یک بار مشخص می شوند.

وی ارائه خدمات مهندسی در قالب اجرا و نظارت از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است، افزود: طی بیش از ۲۰ سال گذشته آنجایی که نقش نظام مهندسی نادیده گرفته شده است نتوانستیم از سرمایه‌های مردمی در حوزه ساختمان بهره‌برداری مناسب برده شود و در نهایت آرامش افراد تأمین نشده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان این‌که در کنار سازمان نظام مهندسی شهرداری‌ها، وزارت کشور و مردم نقش‌هایی کلیدی دارند و باید ایفای نقش کنند، تصریح کرد: عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها منجر به خسارت‌های مختلفی شده است.

شکیب حوادثی نظیر متروپل و پلاسکو را نتیجه رعایت نکردن قوانین استاندارد و فنی نظام مهندسی دانست و بیان کرد: توجه ویژه به مقوله آموزش یکی از اولویت‌های جدی سازمان نظام مهندسی کشور است.

وی در خصوص مقررات ملی ساختمان، گفت: در این حوزه کشور نیازمند تغییر و تحول اساسی دارد که باید با عزمی همگانی و رویکرد جدید علمی انجام شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار