حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
زنجان _ مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان گفت: در هفته جهانی کلیه برنامه ها با رویکرد بیمار محور برگزار شود.
کد خبر: ۹۴۹۳۱۵۹
|
۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

رویکرد برنامه های هفته جهانی کلیه بیمار محور باشد

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ محمدرضاطهماسبی پیش از ظهر روز پنجشنبه(۲۷بهمن ماه) در نشست هم اندیشی برنامه های هقته جهانی کلیه با بیان اینکه هرساله برنامه‌ های مختلفی در روز جهانی کلیوی و هفته حمایت از بیماران کلیوی برگزار می‌شود اظهار کرد: این انجمن روزانه با برنامه های جدید و هدف گذاری های جدید سعی در کاهش بیماران از این ناحیه دارد.

وی با بیان اینکه اگر انجمن کلیوی در سطح استان موفق ظاهر شده است به دلیل وجود یاران و همراهان خوب است افزود: امیدواریم با همراهی این خیرین بتوانیم با برنامه های متنوع برای بیماران و جامعه هدف قدم مثبتی را برداشته باشیم.

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان با بیان اینکه تمام برنامه های اجرایی در این ایام برای بیماران تحت پوشش بخصوص افراد دیالیزی است بیان کرد: خوشبختانه در سال جاری شاهد افزایش سه برابری پیوند نسبت به دو سال کرونا و هزینه های بالا پیوند بودیم و امیدواریم که این پیوند بیشتر شود تا شاهد جوانان دیالیزی در بخش دیالیز نباشیم.

طهماسبی با اشاره به اینکه در هفته جهانی کلیه برنامه ها با رویکرد بیمار محور برگزار شود افرود: هفته جهانی کلیه برابر با ۹ مارس ۲۰۲۳ (۱۸ اسفندماه ) با شعار آماده شدن برای اتفاقات غیرمنتظره،حمایت از افراد آسیب پذیر! در سال جاری است.

وی هدف از این روز جهانی را بالابردن آگاهی مردم از اهمیت کلیه ها و کاهش رفتارهای خطرساز برای کلیه ها عنوان کرد و گفت: در این راستا انجمن خیریه کلیوی برنامه های مختلفی از جمله کارگاه های آموزشی، مسابقه نقاشی با محوریت کلیه، تشکیل کارناوال سلامت در پیاده سبزه میدان و... در حال برنامه ریزی و اجرایی برنامه ها است.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: در هفته درختکاری نیز به شکرانه سلامتی بیماران دیالیزی پیوند شده در سال جاری ۱۷ درخت پلاک دار سلامتی کاشته می‌شود. 

ارسال نظرات
پر بیننده ها