تبریز- مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: این شرکت در راستای مدیریت مصرف آب برای استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان عزم جدی دارد.
کد خبر: ۹۴۹۳۲۹۶
|
۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، یوسف غفارزاده در جلسه ویژه کمیته تحقیقات با موضوع طرح کاهش مصرف آب با استفاده از سوپر جاذب توسط شرکت دانش‌بنیان، اظهار کرد: مدیریت مصرف آب در تمامی بخش‌ها اعم از شرب، کشاورزی و صنعت با توجه به تغییر اقلیم و کاهش نزولات جوی در سال‌های اخیر همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی سیاست‌گذاران، تامین کنندگان و تصمیم گیرندگان مدیریت منابع آب مطرح بوده و در شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی نیز به عنوان یکی از دغدغه های اساسی دنبال می شود.

وی افزود: بر این اساس، شرکت‌ آب منطقه‌ای استان آماده حمایت از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه بهره‌وری و مدیریت مصرف آب است.

بر اساس این گزارش، با توجه به کاربرد بیشتر این فناوری در حوزه زراعت و باغداری، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی دستور داد این طرح در اولین جلسه کمیته مشترک آب و کشاورزی استان مطرح و پس از تصمیم گیری مجدد به صورت پایلوت در یکی از شبکه‌های آبیاری و زهکشی اجرایی شود.

این گزارش می‌افزاید، جلسه ویژه کمیته تحقیقات با موضوع طرح کاهش مصرف آب با حضور هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها، نمایندگان پارک علم و فناوری و بنیاد علمی نخبگان استان برگزار شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها