مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: چهار هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن این استان در سال جاری وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۶ درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۹۴۹۳۶۹۲
|
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ علی جودکی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: چهار هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن این استان در سال جاری وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۶ درصد رشد داشته است.
وی افزود: ۱۵پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی پنج میلیون و ۴۵۷ هزار تن و ۳۷۲ هزار تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: ۲۱۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند بیش از ۱۱۲ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

جودکی با بیان اینکه چهار پروانه اکتشاف و پنج گواهی کشف نیز امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، گفت: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این سازمان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره است و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات، ساوه و زرندیه مستقر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار