هیاتی از سرمایه‌گذاران چین با هدف بررسی امکان سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در جنوب استان خوزستان تشکیل جلسه دادند.
کد خبر: ۹۴۹۳۷۶۴
|
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱

هیات سرمایه‌گذاری کشور چین با هدف بررسی زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و امکان سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری برای احداث کارخانه تولید کربن سولفور از این منطقه بازدید کردند.

این هیات سرمایه‌گذاری کشور چین که متقاضی احداث کارخانه تولید کربن سولفور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی هستند، ضمن تشکیل جلسه مشترک با مدیرعامل و مسئولان سرمایه‌گذاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از تمایل شرکت‌های چینی برای سرمایه گذاری در ایران تحت عنوان سند همکاری بلند مدت بین ایران و چین خبر دادند.

هیات سرمایه گذاری چین پس از بازدید از امکانات و زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی طی جلسه‌ای با مدیران شرکت پتروشیمی رازی وضعیت تهیه خوراک مورد نیاز طرح سرمایه گذاری پیشنهادی را بررسی و سپس با تشکیل جلسه با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه، مدیر پارک علم و فناوری صنعت نفت و مدیر کل دارایی استان خوزستان، به تبادل نظر و بررسی امکان سنجی اولیه اجرای طرح در منطقه ویژه پرداختند.

به گزارش بسیج، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در جنوب استان خوزستان با 2850 هکتار مساحت بیش از 114 شرکت کوچک و بزرگ تولید محصولات پتروشیمی را در خود جای داده است و زیرساخت‌های ایجاد شده در این منطقه موجب اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در نخستین هاب پتروشیمی ایران اسلامی شده است.

پایان پیام/

ارسال نظرات
پرطرفدارترین
آخرین اخبار