حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه یزد گفت: در بحث افزایش و جوانی جمعیت باید از تمام ظرفیت های موجود در کنار اقدامات فرهنگی، اجرایی و نصیحتی استفاده کرد.
کد خبر: ۹۴۹۵۵۸۱
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با دبیر شورای عالی جمعیت با اشاره به اهمیت موضوع جمعیت در کشور و به ویژه استان یزد اظهار کرد: در بحث جمعیت باید اجرایی عمل کرد و نباید در این موضوع تنها به نصیحت کردن اکتفا کرد و از تمام ظرفیت‌های موجود در کنار اقدامات فرهنگی، اجرایی و نصیحتی استفاده کرد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در بحث جوانی جمعیت، طرح‌های حمایتی، تشویقی و امیدآفرین در جایگاه ویژه‌ای قرار دارند، تصریح کرد: در بحث جوانی جمعیت نیاز به برنامه ریزی دقیق است به گونه‌ای که خانواده‌ها بدانند دولت در این موضوع به صورت ویژه درکنار خانواده‌ها و برای حمایت از آن‌ها قرار دارد.

وی افزود: حمایت‌های دولت باید به صورت اجرایی باشد در غیر اینصورت باعث ناامیدی خانواده‌ها از فرزندآوری می‌شود.

ناصری با اشاره به رازق بودن خداوند بیان کرد: خداوند روزی رسان تمام مخلوقات است و متاسفانه این فرهنگ و اطمینان در میان مردم هنوز به یقین تبدیل نشده است.

وی ادامه داد: در کار فرهنگی باید روزی رسان بودن خداوند را در جامعه به یقین تبدیل کرد تا به باور واقعی در میان تبدیل شود.

امام جمعه یزد پشتوانه دولت در کنار اقدام مردمی را بسیار مهم دانست و گفت: تحریم‌ها و شرایط اقتصادی باعث ایجاد فضایی در میان مردم شد که از فرزندآوری ناامید شدند، بنابراین در اقدامات اجرایی پشتوانه دولت بسیار مهم است و نقش تعیین کننده‌ای دارد.

وی افزود: طرح صیانت از خانواده از جمله طرح‌هایی است که باید دوباره احیا شود تا با کاهش طلاق در جامعه به حفظ بنیان خانواده کمک شود.

ناصری با بیان اینکه طرح‌هایی مانند مشاوره‌های پیش از ازدواج در تحکیم نظام خانواده و ایجاد هدف برای خانواده‌ها بسیار موثر است، تصریح کرد: فرهنگ فرزندآوری و هدف از تشکیل خانواده بین جوانان باید به درستی تبیین شود تا جوانان امروز با کمترین میزان نگرانی نسبت به زندگی مشترک این مسیر را طی کنند.

امام جمعه یزد ادامه داد: خوگیری قشری از جامعه با فضای مجازی باعث جدایی بخشی از مردم از رسانه‌های ملی و داخلی شده است و نیاز است که در فضای مجازی هم کار فرهنگی انجام داد.

سید کاظم فروتن، دبیر شورای عالی جمعیت نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوع جوانی جمعیت گفت: پنجره جمعیتی کشور در حال بسته شدن است و نیاز است در این شرایط اقدامات مهم و ویژه‌ای را برای جوانی جمعیت انجام داد.

فروتن ادامه داد: آمار ازدواج و زاد و ولد در استان یزد به شدت کاهش پیدا کرده و این در حالیست که بستر فرهنگی و مذهبی در این استان بسیار فراهم است و برای حل این موضوع نیاز به حمایت قوی مسئولان استانی از خانواده‌ها است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار