حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد:
اشرفی از اختصاص هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی در قالب تسهیلات اشتغالزایی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۹۵۵۹۷
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، جواد اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در جلسه تجلیل از کار آفرینان دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی، گفت: در سال جاری برای ایجاد اشتغال در استان حدود هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان در قالب پرداخت تسهیلات اختصاص یافت که بیشتر آن برای کار آفرینی و مشاغل خرد بود.

وی بیان کرد: علاوه بر این حدود ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر برای بهزیستی و ۲۵۰ میلیارد تومان هم برای پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از سر فصل سایر دستگاه‌ها اختصاص یافته است.

اشرفی با اشاره به این که کارآفرینان فارغ التحصیل دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی امسال درخواستی برای دریافت تسهیلات نداشته اند، تصریح کرد: برای سال آینده ردیف خاصی برای پرداخت تسهیلات به افراد مورد نظر پیش بینی خواهیم کرد.

معاون استاندار افزود: اگر از اعتبارات دستگاه‌های دیگر مبالغی باقی مانده باشد، افراد کارآفرین فارغ التحصیل این دانشگاه را برای دریافت تسهیلات معرفی خواهیم کرد.

اشرفی افزود: بخشی از دوره‌های آموزشی کوتاه مدت را هم به دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اختصاص خواهیم داد و از حضور شما در کارگروه‌های خراسان جنوبی هم استقبال می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه این دانشگاه باید در تغییر رفتار افرد بسیار تأثیر گذار باشد، متذکر شد: اولویت در کار ما با مشاغلی است که منجر به تکمیل زنجیره‌های تولید شود.

معاون استاندار با اشاره به اینکه در خصوص محصولات مزیت دار استان خروجی مناسبی وجود ندارد، تصریح کرد: باید با ثبت چند نشان تجاری خاص به این حوزه ورود کنیم.

اشرفی اظهار کرد: باید با رونق صنایع فرآوری از فروش خام و فله محصولات مزیت دار و سنگ‌های معدنی جلوگیری کنیم.

به گفته وی؛ بر اساس مصوبات شورا‌های اداری و برنامه ریزی استان، دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی باید نیاز‌های خود را از تولیدات استان تأمین کنند.

اشرفی از برنامه ریزی برای ایجاد شهرک تخصصی طلا در خوسف یا بیرجند خبر داد و گفت: دراین معاونت پذیرای همه پیشنهاد‌های استانی و ملی در راستای توسعه و پیشرفت خراسان جنوبی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار