حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
شهید محمدعلی شیردل در سال ۴۵ در روستای چهاربید شهرستان جاجرم در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و در سال ۶۵ در منطقه ابوغریب به شهادت رسید.
کد خبر: ۹۴۹۵۶۳۱
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، دوران ابتدایی را در روستای چهار بید گذارند، وی در درس‌خواندن جزء نفرات برتر کلاس بود که بعداً پایه چهارم ابتدایی به‌خاطر عدم تشکیل پایه پنجم برای ادامه تحصیل به روستای شوقان که هم اکنون به شهر تبدیل شده رفت.

شهید شیردل تا دوم راهنمایی در شهر شوقان تحصیل می‌کرد به‌یک‌باره از این شهر به بجنورد جهت ادامه تحصیل رفت.

یک سال نگذشته بود که تحصیل را رها کرد و به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد .

این شهید روحیه مبارزه و شهادت‌طلبی داشت و بسیار مهربان و دلسوز بود.

 شهید شیردل کمتر حرف می‌زد و بیشتر عمل‌گرا بود، دفعه اول که به مرخصی آمد از لحاظ روحیه و رفتار به یک انسان دیگری تبدیل شده بود، نماز اول وقت و نصیحت جوانان روستا را به ادای فریضه نماز تشویق می‌کرد.

این شهید نمونه بارز استقامت و تقوا در روستا بود، همچنان وی هرگز سخنان دلسردکننده به زبان نمی‌آورد و همه را به احترام‌گذاشتن به پدر و مادر سفارش می‌کرد.

شهید شیردل در واحد مخابرات جبهه‌های پیچ انگیز و ابوغریب و چنانه بود و در منطقه ابوغریب در تاریخ ۱۹ اردیبهشت سال ۶۵ به شهادت رسید./عصر اترک

ارسال نظرات
آخرین اخبار