حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
شهید حاج حسین خرازی یکی از فرماندهان بزرگ دوران دفاع مقدس بود که با تجلی مدیریت جهادی و انقلابی و نبوغ نظامی بالای خود، مقابل ارتش تا به دندان مسلح بعثی ایستادگی کردند و با تدابیر خود، کارشناسان نظامی دیگر کشور‌های جهان را متحیر نمودند.
کد خبر: ۹۴۹۵۶۴۴
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸

شهید حاج حسین خرازی یکی از فرماندهان بزرگ دوران دفاع مقدس بود که با تجلی مدیریت جهادی و انقلابی و نبوغ نظامی بالای خود، مقابل ارتش تا به دندان مسلح بعثی ایستادگی کردند و با تدابیر خود، کارشناسان نظامی دیگر کشور‌های جهان را متحیر نمودند.

وی با فرهنگ دینی و عشق به اهل بیت(ع) تربیت و پرورش یافت و در دوران انقلاب اسلامی به رشد و بالندگی رسید.
سردار شهید «حسین خرازی» فرمانده لشکر امام حسین(ع) بود رزمندگان او را در جبهه‌ها به‌عنوان فرمانده‌ای بافکر، دارای نبوغ نظامی، شجاع و مدیریت‌بلد می‌شناختند.

سردار شهید «حسین خرازی» ایثارگری را در دوران دفاع مقدس با تمام وجود معنا کرد؛ به‌طوری که حدود ۳۰ بار براثر اصابت ترکش زخمی شد و در عملیات «خیبر» نیز دست راست خود را تقدیم اسلام کرد و لقب ابولفضل جبهه ها را از آن خود کرد. او در همه حملات و عملیات‌ها حضور فعال داشت و تمامی جبهه‌ها را زیر پا‌های استوار خود درنوردیده بود.

روح عمیق، تقوی و اخلاص از خصوصیات این شهید بزرگوار بود؛ برای همین بود که همه بسیجیان و نیرو‌های لشکر ۱۴ امام حسین(ع) به او عشق می‌ورزیدند.

خرازی یک اسوه و الگو بود. خصوصیتی که بیشتر همه را مجذوب «حسین خرازی» می‌کرد، چهره خندان و نگاه معصومانه او بود که از روح پاک و وجود بی‌آلایش او حکایت می‌کرد.

شهید خرازی پاداش جهاد صادقانه و مخلصانه خود را اکنون گرفته و با نوشیدن جام شهادت، سبک‌بال در جمع شهدا و صالحین درآمده است. زندگی و سرنوشت این شهید عزیز و هزاران نفس طیبه‌ای که در این وادی قدم زده‌اند، صفحه درخشنده‌ای از تاریخ این ملت است؛ ملتی که در راه اجرای احکام خدا و حاکمیت دین خدا و دفاع از مستضعفین و نبرد با مستکبرین، عزیزترین سرمایه خود را نثار می‌کند و جوانان سرافرازش، پشت پا به همه دل‌بستگی‌های مادی زده، پای در میدان فداکاری نهاده و با همه توان مبارزه می‌کنند و جان بر سر این کار می‌گذارند.

فرماندهی و آحاد کارکنان سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) در آستانه سالگرد شهادت این فرمانده مخلص و محبوب خود با زنده نگه داشتن یاد خاطره ای او بر ثبات قدم در راه آرمان‌های او در راستای تبعیت از ولایت و فداکاری در راه اسلام تاکید دارند

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار