حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیر مسئول رسانه آوای ری در یادداشتی با انتقاد از رسانه های چند رنگ که در هر موقعیتی بنا به شرایط و منافع خود یک روز له و روز دیگر علیه مسئولان قلم فرسائی می کنند؛ رفتار چنین نویسندگانی را به خوارج تشبیه کرده است.
کد خبر: ۹۴۹۵۸۷۱
|
۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

  رضا فغانی در یادداشت خود آورده است: از اینکه با حیله عمرو بن عاص و به فرمان معاویه، قرآن ها در جنگ صفین بر سر نیزه ها رفت و سپاه عراق به حکمیت قرآن فرا خوانده شدند، اختلاف میان سپاه علی (ع) آشکار گردید. کسانی که با طرح شعار«لَا حُکمَ إلَّا لِلّهِ»به مخالفت با طرح حکمیت برخاستند و به سرعت به جریانی سیاسی فکری به نام خَوارِج تبدیل شدند.

 

خَوارِج، گروهی از سپاه امام علی(ع) در جنگ صفین که علی بن ابیطالب را متهم به کفر کردند و علیه او شوریدند. آنها که به دلیل خروج علیه خلیفه مسلمین، خوارج نامیده شدند، همه کسانی که حکمیت را پذیرفتند و معتقد به کفر علی نبودند، را کافر می‌شمردند.

شعار دادن علیه امام علی در مسجد کوفه و تهدید وی به قتل، از کارهای خَوارِج شمرده شده است.

آنان پس از اجرای حکمیت، در مخالفت با امام علی(ع) سرسخت‌تر شدند، با عبدالله بن وهب بیعت کردند و در مسیر خروج از کوفه و رفتن به نهروان، مردم بی‌گناه را کشتند.

امام علی پس از اتمام حجت با آنان، در سال ۳۸ق با آنها وارد جنگ شد و بسیاری از آنها کشته شدند. با این حال گروهی از آنها زنده ماندند. فرقه‌های مختلف خوارج در طول تاریخ منقرض شده‌اند.

ولی دوباره تاریخ در حال تکرار است و دوباره افراد و گروه هایی به شکل های گوناگون و عناوینی جدید در عصر ظهور با اتکا به پروپاگاندای رسانه‌ای خود به تخریب، تفرقه افکنی، تهدید و… در جهت رسیدن به امیال نفسانی خود قدم برمی دارند.

خَوارِج امروز گرگ های در پوست بره ها هستند. کسانی که وعده حضورشان از دوران گذشته داده شده بود و امروز به صورت واضح در جامعه دیده می شوند.

آسیب بداخلاقی‌های رسانه‌ای، گسترش بی‌اعتمادی در جامعه و بدبینی به مسئولان را به همراه دارد و این همان چیزی است که دشمنان سال‌هاست به دنبال آن هستند؛ به عبارتی می‌توان به جرئت اذعان کرد که بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان و القای ناامیدی ترفند دشمنان است که متأسفانه علاوه بر عوام، برخی خواص به‌صورت ناخودآگاه یا دانسته و از سر غرض و مرض نیز دچار این معضل ویرانگر اجتماعی می‌شوند و به نوعی می‌توان از آن به عنوان پروپاگاندای رسانه‌ای یاد کرد که بیشتر در فضای مجازی ظهور کرده است.

ارسال نظرات