حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه هیچ کاری بالاتر از معلمی و مربی بودن نیست، خطاب به مربیان پرورشی گفت: کار شما همان کار انبیاء الهی است که باید پایان کار شما تربیت و پرورش جامعه خدایی باشد.
کد خبر: ۹۴۹۶۰۷۵
|
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در همایش استانی طلایه‌داران تربیت که به مناسبت هفته تربیت اسلامی در بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: انسان با سایر موجودات شاید ۳۵ تا ۴۰ مورد تفاوت دارد، یکی این است که انسان بر خلاف سایر موجودات که غریزی یاد دارند باید از طریق کسب علم یاد بگیرد.

وی با اشاره به اینکه علم یک فریضه است که علاوه بر اینکه جنبه تکلیفی دارد، امری ارشادی است، افزود: آموزش و پرورش یک وزارتخانه نیست که در هر کشوری کاری به آن محول شده بلکه پرورش و تربیت در نظام خلقت وجود دارد.

امام جمعه بیرجند به آیه ۳۰ سوره روم اشاره کرد و ادامه داد: خداوند در این آیه می‌فرماید، «پس تو مستقیم روی به جانب آیین پاک اسلام‌آور در حالی که از همه کیش‌ها روی به خدا آری، و پیوسته از طریقه دین خدا که فطرت خلق را بر آن آفریده، پیروی کن که هیچ تغییری در خلقت خدا نباید داد، این است آیین استوار حق، و لیکن اکثر مردم (از حقیقت آن) آگاه نیستند».

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به دانستن به عنوان انگیزه‌ای فطرتی در انسان، عنوان کرد: انسان متفکر مانند علامه مطهری‌ها نیازمند پرورش است همچنین انسان انگیزه عبودیت و حس پرستش دارد که این هم باید تربیت شود.

وی با بیان اینکه انسان در تفکر قارونی و لیبرال دموکراسی غرب بنده مال و شهرت شده یعنی تربیت صحیح عبودیت انجام نشده و حالت انحرافی به خود گرفته است، تصریح کرد: اگر عبودیت در انسان تربیت صحیح شود بنده خدا همانند ابوذر غفاری‌ها می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ماده اولیه عبودیت، اخلاق، زیبایی در فطرت انسان وجود دارد، اما باید تربیت درست شود تا به کمال الهی برسد، افزود: بالاتر از همه هنرمندها، انسانی هنرمند است که هنر را روی انسانیتش انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با تأکید بر اینکه بالاترین هنرمند کسانی مانند کربلایی کاظم ساروقی هستند که در سیر و سلوک الهی در راه پرودگار پیش رفتند تا جایی که قرآن به قلب او می‌رسد و حافظ قرآن می‌شود در حالی که بیسواد بود، گفت: بنابراین مسئله حُسن وقتی به ثمر می‌نشیند که از خود بگذرد و به خداوند، نور آسمان‌ها و زمین برسد و مَثَل نور خداوند همچون چراغدانى است که در آن چراغى (پر فروغ) باشد.

 امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه هیچ کاری بالاتر از معلمی و مربی بودن نیست، تأکید کرد: کار شما همان کار انبیاء الهی است که باید پایان کارتان تربیت و پرورش جامعه خدایی باشد.

وی خطاب به معلمان و مربیان تربیتی گفت: امیدواریم نسل آینده را به گونه‌ای تربیت کنید که ما این همه آسیب از ناحیه کفار و منافقین و شیاطین نداشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها