حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه سپاه، خلق ۹۳۰ اثر از فرهنگیاران پاسدار را مهمترین دستاورد دهمین جشنواره فرهنگی هنری سپاه برشمرد و گفت: هنر یکی از پرنفوذترین و تاثیرگذارترین ابزارهای بشری و در این برهه از زمان هُنرمندان مجاهدان عرصه جهاد تبیین هستند.
کد خبر: ۹۴۹۶۳۵۶
|
۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴

خلق ۹۳۰ اثر از فرهنگیاران پاسدار/هُنرمندان سربازان و مجاهدان عرصه جهاد تبیین هستند

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین محبی در حاشیه برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی هنری سپاه در گفت و گو با خبرنگار بسیج، اظهارکرد: این جشنواره به هدف افزایش دانش و تخصص پاسداران هنرمند (فرهنگیاران) در صحنه‌های مختلف حفظ دستاوردهای اصلی نظام با خلق آثاری فاخر مبتنی بر ارزش های والای اسلامی، انسانی، انقلابی و مردم جامعه به میزبانی نیروی دریایی در مشهد مقدس برگزار شد.

خلق ۹۳۰ اثر از فرهنگیاران پاسدار

وی با تاکید بر اینکه یکی از رسالت های هنر متعهد این است که بتواند انسان را در مسیر تعالی و ارزش های الهی و ارزشهای سوق دهد، ادامه داد: در این دوره با نگاه هیئت‌های داوری هم در بخش تجسمی و هم نمایشی ۶۳۸ هنرمند پاسدار در مجموع ۹۳۰ اثر را خلق کردند که این آثار در مراحل مختلف مورد نقد و بررسی داوران قرار گرفت که علاوه بر معرفی آثار برگزیده در هر بخش نفرات اول تا سوم شایسته تقدیر قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در این دوره تعداد کثیری از هنرمندان جامعه فرهنگیار سپاه در رشته های هنرهای تجسمی و نمایشی از جمله خوشنویسی، کاریکاتور، عکاسی، طراحی پوستر، اینفوگرافیک، تئاتر، فیلم کوتاه و مستند، جمع خوانی سرود، همخوانی قرآنی و تواشیح، مجری گری و تولید نماهنگ آثار بسیار فاخری را خلق کردند.

هنر از پرنفوذ و تاثیرگذارترین ابزارهای بشری است

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه سپاه پاسداران با اشاره به اینکه هنر یکی از پرنفوذترین گیرا ترین و تاثیرگذارترین ابزارهای بشری است و هنرمند متعهد می تواند توطئه دشمن را افشا و خنثی کند، خاطرنشان کرد: تیر دشمن در محورهای دیگر از جمله نظامی به سنگ خورده است، لذا دشمن با توجه به گستردگی محور فرهنگی در یک جنگ تمام عیار ترکیبی اقتصادی، شناختی، فرهنگی و رسانه ای وارد شده است که در این عرصه هنرمندان می توانند به مصون سازی جامعه کمک کند.

 سردار محبی، ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی، ایجاد یاس و نا امیدی بین مردم و مسئولان را یکی از راهبرد جنگ فرهنگی و رسانه دشمن دانست و یادآور شد: ملتی که ۴۴ سال در مقابل تمام هجمه های استکبارجهانی دوام آورده است نشانه توانمندی کشور آن کشور است نه ضعف آن و این نقطه دقیقاً نقطه قوت و توانمندی ایران اسلامی است.

وی راهبرد دیگر دشمن را قداست زدایی از نظام و انقلاب عنوان کرد و گفت: در حوادث اخیر کشور همه شاهدیم که نوک حمله دشمن به سمت رهبری معظم انقلاب بود و در ادامه هم با اقدامات بی‌شرمانه در حمله به مساجد، تکایا، سوزاندن قرآن، مجروح و به شهادت رساندن روحانیان، بسیجیان و سایر قوای مسلح که اسلحی برای دفاع از خود نداشتند حمله می کردند، این یعنی قداست زدایی از همه آرمان‌های انقلاب که مردم به آن دل بستند و علیرغم همه مشکلات به آن وفادارند.

هنرمندان سربازان و مجاهدان عرصه جهاد تبیین هستند

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه سپاه هنرمندان سربازان و مجاهدان عرصه جهاد تبیین برشمرد و تاکیدکرد: شما هنرمندان می توانید با تولید محصولات فرهنگی و رسانه‌ای فاخر به جامعه تعمیق ببخشید و حقایق را در این دنیای و فضای مسموم رسانه‌ای به شکل صحیح مخابره کنید و آنهایی که به اسم هنر، هنر متعدد را به ابتذال می کشند از صحنه خارج کنید تا بتوانیم با برنامه ریزی، سازماندهی و پشتیبانی قوی در آینده نزدیک هنر را به مسیر اصلی خودش بازگردانیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار