حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
حلقات صالحین شهیده کمایی با محوریت انسان‌شناسی هر هفته در مسجد امام سجاد علیه‌السلام برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۴۹۶۴۵۴
|
۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶

بررسی ابعاد مختلف «انسان‌شناسی» در حلقه صالحین شهیده کمایی قم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، به همت بخش تعلیم و تربیت پایگاه شهیده طیبه واعظی سلسله گردهمایی‌های صالحینی نوجوانان 14 تا 18 سال حلقه صالحین شهیده کمایی، هر هفته با محوریت انسان‌شناسی  در مسجد امام سجاد علیه‌السلام برگزار می‌شود.

در سلسله جلسات این حلقه صالحین، در پانزده جلسه به بررسی مباحث انسان‌شناسی اعم از شناخت روابط جسم و روح، شناخت روابط عالم طبیعت با جسم و روح انسان، شناخت کامل عالم طبیعت، شناخت جسم و روح تبیین شده و ادامه مبحث انسان‌شناسی همچنان در حلقه صالحین شهیده کمایی تبیین می‌شود.

خانم شهسواری، سرگروه حلقه صالحین شهیده کمایی در بخشی از این جلسه، گفت: جنس انسان سنخیتی با پروردگار خودش دارد تا جایی که تمام ملائکه شوقی برای خدمت به این انسان دارند؛ چراکه چیزی از جنس خداوند در وجود انسان به ودیعه گذاشته‌شده است.

وی اضافه کرد: اگر کسی نفس خود را نشناسد خالق این نفس را هم نمی‌تواند بشناسد، پس هرگز نمی‌تواند شهود را درک کند و شهادت به یگانگی خداوند بدهد، شهود یعنی خود انسان به درک آن برسد.

انتهای پیام /پور جعفرآبادی

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار