حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
رفقای شهید دانیال رضازاده از شهدای مدافع امنیت ناحیه ابوذر مشهد همزمان با سالروز تولد این شهید عزیز که با ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان نیز تقارن یافته در دلنوشته ای از بی قراری و دلتنگی و عواطف خود با آن یا سفر کرده یادکردند و روز جوان را به این ستارۀ آسمانی تبریک گفتند.
کد خبر: ۹۴۹۶۴۹۲
|
۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج استان رضوی، رفقای شهید دانیال رضازاده که به خاطر تامین امنیت مردم مشهد چندی پیش در خیابان حرعاملی به شهادت رسید در سالروز تولد این شهید و روز جوان با دلنوشته ای خطاب به رفیق شهیدشان عواطف و احساسات خود را ابراز کردند.

در این دلنوشته آمده است:

همه نشسته‌ایم، سکوت برقرار است، نفس‌ها را در سینه حبس می‌کنیم، شمع روشن می‌شود، حواسمان هست که شمع روی کیک نریزد، هیجان زده‌ایم. جای یک نفر خالیست، هرچه زنگ می‌زنیم بَرنمی‌دارد اما قول داده که خودش را می‌رساند، مطمئنیم که قولش مردانه است، هرکجا باشد می‌رسد. دانیال از دور، از پشت درختان، سبز می‌شود و به سمت ما می‌آید، با همان لباس‌های کارش، با چشمانی خسته، ما را که می‌بیند گل از گلش می‌شکفد با لبخندی ساده و پر محبت بدرقه مان می کند، چقدر دلمان برای لبخندهایش تنگ شده بود.

از همه تشکر می‌کند و کنار کیک تولدش می‌نشیند. حسین هم بلافاصله از راه می‌رسد. ببخشیدی می‌گوید و کنار دانیال آرام می‌گیرد. شوخی‌هایش شروع می‌شود، می‌خواهد کیک را به صورت دانیال بزند، همه می‌خندند...

ناگهان با صدایی چشم‌هایم را باز می‌کنم، از فکر و خیال اینکه اگر دانیال زنده بود، بیرون می‌آیم، باد سردی روی سنگ قبرها می‌وزد، هنوز صدای خنده‌های دانیال در گوشم است، اگر الان بود...! بغض و داغی پرافتخار بر گذشته با دانیال رضازاده بودن بر دلمان سنگینی می‌کند.

جمعه تولد دانیال است. هیچگاه به ذهن مان خطور نمی‌کرد که تولدش امسال در قطعه شهدا باشد! اگر می‌دانستم، هر روز برایش جشن می‌گرفتیم، برای کار بزرگی که در آینده می‌خواهد انجام دهد، هر روز با او در ارتباط بودیم شاید بعد از شهادتش دستگیرمان بشود. شاید اسرار بنده خوب خدا بودن را به ما یاد بدهد. حالا کادو برایش چه بیاوریم؟

چه چیزی پیدا کنم که در شأن او باشد؟ فکر کنم باز هم باید مانند همیشه خودش مرا مهمان کند. نشان دهد راه درست کادو گرفتن از امام خوبی‌ها را. بگوید چگونه بهترین کادو که همان شهادت باشد را از امام بگیریم؟ خودش برایمان تفسیر کند که "رو کسی به جز حسین(ع) حساب نکن" یعنی چه؟ ...

به تولد امسال دانیال فکر می‌کنیم، چقدر خوشبخت شده است! دانیالی که کنار ما بود، با ما رفت و آمد داشت، مانند ما کار و بار روزانه‌اش را انجام می‌داد اما چه کار کرد که خدا خریدش؟ چون همه ما روزی می‌میریم و روزگار، بارها بارها از تاریخ تولدمان می‌گذرد، اما انسان‌های نیکنام مانند او و حسین، همیشه در تاریخ جاودانه‌اند و در روز تولدشان، دل‌هایی آنها را به خوبی یاد می‌کنند.

خبرنگار: امیرحسین کشمیری

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار