مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS کارون در کلانشهر اهواز تکمیل و آماده بهره‌برداری است.
کد خبر: ۹۴۹۷۱۹۱
|
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان؛ محمود دشت‌بزرگ گفت: فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS کارون به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر در مرحله تست پایانی تجهیزات است و قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد.

 

او می گوید: ارزش سرمایه‌گذاری فاز اول این پروژه یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال است، هدف از اجرای این پروژه متعادل‌سازی و کاهش بارگیری پست‌های پربار منطقه شرق اهواز و افزایش ضریب اطمینان شبکه برق این منطقه و در نمای کلی‌تر پایداری شبکه برق کلانشهر اهواز است.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز دوم این پروژه نیز به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

 

به گفته او این پروژه یکی از مجموعه پست‌های GIS است که برای توسعه شبکه برق خوزستان طراحی شده‌اند و در حال احداث هستند، این پست‌ها که با آخرین تجهیزات مدرن روز دنیا در حال احداث بوده در برابر گرد و غبار و شرایط اقلیمی مقاوم هستند و همین مقاوم بودن آن‌ها نیز باعث شده است که در دستور کار قرار بگیرند.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیش از این فاز اول پست GIS کیانشهر وارد مدار شد و پست GIS خزامی نیز مراحل تست نهایی را پشت سرگذاشته و قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را برعهده دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار