مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گفتگو با بسیج مطرح کرد:
حجت الاسلام اکبر پور گفت: نبوت به تنهایی قطعا یک بال پرواز است و حتما برای پریدن و پرواز نیاز به بال دیگری به نام ظهوروفرج است.
کد خبر: ۹۴۹۷۶۵۵
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر پور، نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک ولادت امام زمان(عجل الله) گفت: خداوند در تعداد معدودی از نعمات خود بر بندگانش منت گذاشته است، یک مورد درباره مبعث پیغمبرگرامی اسلام است ومی فرماید:« منت گذاشتم» و درجایی دیگر می فرماید:«منت خواهم گذاست.»

وی ادامه داد: طبق تفاسیر این منت گذاشتن همان ظهور امام عصر(ارواحناه الفداء) است. و از این آیه اینگونه برمی آید که نبوت و ولایت هم سنگ و هم طراز همدیگر هستند.

حجت الاسلام اکبرپور تصریح کرد: نبوت به تنهایی قطعا یک بال پرواز است و حتما برای پریدن و پرواز نیاز به بال دیگری به نام ظهوروفرج است. حضرت حجت(عج) به عنوان آخرین ذخیره خاندان نبوت وامامت و ولایت امید مستضعفان وامید مظلومان و درحقیقت یکی از برجسته ترین نعمات حضرت حق است. که نه تنها به مسلمان ها بلکه به بشریت عنایت کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان، بااشاره به ویژگی های تولد امام زمان(عج) آن را مشابه میلاد حضرت موسی دانست و اذعان داشت: هنگامی که اراده خداوند تعلق بگیرد خیلی از اموری که طبیعی است برخلاف طببعت رقم خواهد خورد و بحث ولادت حضرت، امور طبیعی مادر به طور غیرطبیعی جلوه گر شد.

این مسئول با بیان اینکه طبق روایات بهترین و با فضیلت ترین اعمال انتظار فرج است، خاطرنشان کرد: بعضی فکر می کنند که باید هیچ کاری به شریعت، امر به معروف ونهی از منکر نداشته باشندصراحتا مخالف این روایت است.

حجت الاسلام اکبرپور،با تاکید این مطلب که مصلح باید صالح باشد تا صالح نشود مصلح حتماحضور پیدا نمی کند، اظهار داشت: همه ما باید در این مسیر نسبت به جامعه سالم گام برداریم تاظهور زودتر تحقق پیدا کند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار