حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور" پیامی صادر کرد.
کد خبر: ۹۴۹۷۷۳۸
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، قناعت استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور" پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

به نام خدا

"من سفارش می‌کنم که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فراموش نکنید، البته با همکاری بسیج، این کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید، بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنی که متناسب با نیاز آن جوانی است که آنجا حضور پیدا می‌کند فراهم کنید". رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

مسجد که قلب تپنده جامعه اسلامی و مقدس‌ترین مأمن گردهمایی مسلمانان می‌باشد در دین مبین اسلام نه تنها مختص عبادت پروردگار یکتاست، بلکه محلی برای رتق و فتق امور اجتماعی می‌باشد. مسجد نهال خودباوری، خلاقیت و روحیه هنری را در وجود افراد تقویت می‌کند و محیطی سالم برای پرورش جسم و روح آحاد افراد جامعه است.

تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری در سطح مساجد، ظرفیتی در راستای تعالی بخشی و تربیت کودکان، نوجوانان و نوجوانان را در محیطی امن و سالم فراهم آورده است.

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در قریب به سه دهه فعالیت کیفی خود توانسته قشر جوان و نوجوان جامعه را به سرمایه‌هایی اجتماعی تبدیل کند و با رویکرد فرهنگی و هنری نقش بسزایی در مبارزه با توطئه‌های دشمنان، خنثی کردن دسیسه‌های معاندان و نیز حفظ دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا نماید.

اینجانب ضمن تبریک هجدهم اسفندماه، سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به فعالان این عرصه و تقدیر از تلاش‌های همه عزیزانی که طی این سال ها، خالصانه و خاضعانه ردای خدمت به فرهنگ مسجدی را به تن کرده اند، امید آن دارم که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان که به خوبی در دور افتاده‌ترین مناطق خراسان جنوبی ریشه دوانیده و بیش از ۶۰۰ مأمن سالم برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از طریق اشاعه ارزش‌های دینی و توجه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی فراهم آورده اند، در تربیت نسلی مسجدی و نیز تقویت ظرفیت‌های مردمی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، پویاتر از قبل باشند.

در پایان توفیق روزافزون همه بزرگواران در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف استان را تحت عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، از محضر خداوند منان خواستارم.

جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی

۱۴۰۱ /۱۲/۱۸
‏┄┄┅┅┅❅

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار