حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
علی شعبانی، فعال رسانه‌ای طی یادداشتی به عفو بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر با فرمان رهبر انقلاب پرداخت.
کد خبر: ۹۴۹۸۲۶۸
|
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، علی شعبانی، فعال رسانه‌ای طی یادداشتی تصریح کرد: اخیرا رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب از او خواسته کسانی که در جریان ناآرامی‌های اخیر به ایشان بی احترامی و اهانت کرده اند، از این جهت هیچ محکومیتی متوجه آن‌ها نباشد. این بزرگواری را در کنار خاطراتی که در پاییز امسال از بی حرمتی‌ها و خباثت‌های عده‌ای در داخل و خارج از کشور نسبت به ایشان به یاد آوردم و خیلی افسوس خوردم.

داشتم به این فکر می‌کردم که اگر یک ایرانی با هر سلیقه و گرایش و دیدگاه فکری و سیاسی و فرهنگی بخواهد در مقابل سایر ملت‌ها و جهانیان به داشته هایش در عصر معاصر مفاخرت کند قبل از هر موردی، اول از چه باید بگوید؟ کدام داشته هایش را به عنوان بزرگترین و استثنایی‌ترین دستاوردها، به رخ جهان بکشد؟  

یک ایرانی می‌تواند بگوید ما در جهان معاصر در بین پانزده کشور برتر دنیا در تولید علم هستیم. یک ایرانی می‌تواند افتخار کند که ما در بین معدود کشور‌هایی هستیم که به تکنولوژی هسته‌ای دست یافته ایم. می‌تواند بگوید ما از قدرت‌های برتر دنیا در زمینه موشکی هستیم. می‌تواند بگوید در بین چند کشور اول دنیا در زمینه پرنده‌های بدون سرنشین هستیم. می‌تواند مفتخر باشد که ما در اوج پیچیدگی شناور‌های زیر دریایی از معدود کشور‌هایی هستیم که آن را تولید می‌کنیم. می‌تواند افتخار کند به علم نانو و علوم سلول‌های بنیادین. می‌تواند افتخار کند به ماهواره‌هایی که به فضا پرتاب کردیم و می‌تواند مفتخر باشد به استقلالمان و به ایستادگی مان در مقابل زورگویان عالم در اوج فشار‌ها و تحریم‌ها و محنت‌ها و.

اما وقتی به دلایل موفقیت‌ها و سربلندی هایمان در حدود چهل سال گذشته و مصداق‌های مزبور نگاه می‌کنم، عامل مشترک همه آن‌ها را ولایت فقیه (به عنوان مدل موفق حکومت) و در شخص سید علی حسینی خامنه‌ای (به عنوان مصداق تام ولایت‌فقیه) می‌بینم.  

او بود که شخصا و مستمرا پیگیر بود تا ما را در عرصه علوم ارتقا داد. او بود که با فرماندهی اش بر قوای مسلح و صنایع دفاعی و نظامی ما را در عرصه‌های نظامی به یک قدرت برتر تبدیل کرد بگونه‌ای که تمام کشور‌های همجوار ما از سوی استکبار مورد هجمه نظامی و یا اشغال قرار گرفتند، اما مردم ایران در امنیت و آسایش ناشی از آن اقتدار دفاعی زندگی می‌کنند. پیگیری‌های شخص سید علی خامنه‌ای و شخصیت ولایت فقیه بود که ما را در مقابل دنیای ظلم و جنایت و تباهی و دروغ و نیرنگ و تحریم و تسلیم، به ایستادگی و استقامت تربیت کرد. او بود که در اوج اقتدار و صلابت بر مردمی بودن نظام و احترام به رأی مردم تا آنجا تأکید کرد که تسلیم فتنه سال ۸۸ و فرو ریختن جمهوریت نظام نشد. او بود که علی رغم اختلاف نظر در شیوه‌های سیاسی و اقتصادی با دولت‌های سازندگی و اصلاحات و اعتدال، اما تا آخرین روز از ریاست جمهوری آنها، پای رأی مردم ایستاد و ما را مشق مردم سالاری داد.  

هم او بود که به ما گذشت را در کنار اقتدار آموخت و با عفو گسترده فریبخوردگان در اغتشاشات سال جاری پدری خود را در حق همه فرزندانش نشان داد و همو بود که در اوج اقتدار از خودش عبور کرد و به قوه قضائیه فرمود برای هیچ کس بخاطر اهانت به من در اغتشاشات، محکومیتی صادر نشود و همو بود که در اوج این رأفت و مهربانی اسرائیل و آمریکا را قاطعانه تهدید کرد که " دوران بزن در رو تمام شده است و اگر یکی بزنید ده تا می‌خورید " همین ولایت فقیه متقی و خدا ترس است که در میان خانواده شهدا آنگونه فرزندان شهید را در آغوش می‌گیرد و در میان جانبازان عزیز آنطور بوسه بارانشان می‌کند، اما در تقابل با شیطنت‌های حاکمان حجاز آنگونه با صلابت ضرب الاجل برایشان تعیین می‌کند و برای قاتلان حاج قاسم و ابو مهدی انتقام سخت و قاطع را وعده می‌دهد و برای عاملان مسمویت دانش آموزان مجازات شدید و بدون عفو و گذشت را اعلام می‌کند.  

با خود گفتم کدام ملتی می‌تواند ادعا کند که فرزندان رهبر و یا رأس نظام و دولتش در هیچ منافع اقتصادی و رانتی نباشد و هیچ مقام و منصبی نداشته باشند؟ مردم کدام کشور می‌توانند ادعا کنند که در رأس حکومتشان فردی قرار گرفته که در خانه‌ای دولتی و در مرکز شهر و در کمترین برخورداری از مطامع دنیوی زندگی می‌کند. کدام ملتی می‌تواند بگوید که رئیس کشورش و انقلابش شخصی است که فرزندانش را در دوران جنگ به جبهه‌های نبرد فرستاده و هیچ ممانعتی در این باره نداشته است. در جنگ‌های معاصر دنیا کدام رئیس جمهور را سراغ دارید که مانند رهبر ایران (در دوران ریاست جمهوری‌اش) در خطوط مقدم جنگ و در کوچه پس کوچه‌های خرمشهر و جبهه‌های مختلف شخصا حضور پیدا کند؟

در بین رهبران جهان کدام رهبر را اینگونه ذوالفنون سراغ دارید که در بین نظامیان مانند یک ژنرال فوق استراتژیست همه را مبهوت کند و در میان شعرا و ادیبان، هم خود شعر بسراید و هم شعر دیگران را نقادی کند و در میان هنرمندان سینما و تئاتر و عرصه‌های دیگر هنر صاحب نظر باشد و و درجهان سیاست همه را به تعجب واداشته باشد؟

ایرانی جماعت باید به داشتن ولایت فقیه در نظام حکومتی خود که باعث بروز مصداقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در جهان معاصر شده است، بیشترین مفاخرت را داشته باشد و بر این دو نعمت بزرگ الهی شاکر و سپاسگزار باشد تا که به فرموده قرآن بر اثر شکر نعمت، ولی فقیه و ولایت خامنه‌ای، نعمت افزونتر یعنی وجود نازنین مهدی فاطمه سلام الله علهما) هر چه زودتر نصیبمان شود. (لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ – ابراهیم – ۷)

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین