خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست (۲۴ اسفند) اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور شناخته شده است.
کد خبر: ۹۴۹۹۳۴۱
|
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان؛  بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۴ اسفند) اهواز به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

 

پس از آن اهالی اصفهان، کرج و تهران هوای آلوده برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۳۴، ۱۲۶ و ۱۲۰ تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص تمامی این کلانشهرها نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

 

مردم در کلانشهرهای مشهد، اراک و تبریز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۹۷، ۹۰ و ۷۱ همچنین با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده‌اند.

 

همچنین امروز کیفیت هوای شیراز با رسیدن به عدد ۴۴ و آلاینده شاخص دی‌اکسید ازت پاک بوده است. 

 

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین