حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه بهاباد: توافق ایران و عربستان؛ ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کرد.
کد خبر: ۹۴۹۹۴۸۳
|
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از بهاباد،حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد درخطبه‌های نماز جمعه این هفته بهاباد ضمن سفارش نمازگزاران جمعه به رعایت تقوای الهی و انجام دادن واجبات و ترک محرمات وگناهان وبا قدردانی از تیم دیپلماسی کشورمان به خاطر این اقدام عالی وبا بیان اینکه از سرگیری رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و کشور پادشاهی عربستان با تأمین منافع دو کشور برای کشور‌های منطقه نیز منشأ خیر و برکت بوده و ثبات و آرامش در منطقه را رقم خواهد زد گفت: امیدواریم که این توافق ثمرات خوبی برای طرفین به دنبال داشته باشد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با تاکید براینکه توافق ایران و عربستان، علاوه بر آمریکا و اسرائیل، جریان غربگرا در داخل کشور را نیز عصبی و پریشان کرده است افزود: امیدواریم که ازسرگیری روابط میان عربستان و ایران در تقویت ارکان امنیت و ثبات منطقه سهیم باشد.
حجت الاسلام بشکانی بیان داشت: توافقی اخیری که در پکن میان ایران و عربستان حاصل شد ریشه‌های تاریخی دارد و بسیاری از افراد در دستیابی به این توافق راهبردی نقش دارند؛ توافقی که می‌تواند چهره منطقه بلکه جهان را تغییر دهد.
بشکانی با سخنی از مقام معظم رهبری که فرمودند مادرپیچ وخم تاریخ قرارداریم و امروز این پیچ و خم تاریخ دارد تنظیم میشود افزود: نمونه این پیچ تاریخ توافق ایران وعربستان بود.
امام جمعه بهاباد بااشاره به اینکه این توافق و ادامه توافقات با کشور‌های دوست و همسایه در منطقه، توطئه‌های ایران ستیزانه دشمنان را خنثی و ادامه حضور آمریکا در منطقه را کمرنگ‌تر خواهد کرد افزود:این اقدام توطئه رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران در روابط منطقه‌ای را خنثی و آن‌ها را دچار عصبانیت و سردرگمی کرده است.
امام جمعه بهاباد با گرامی داشت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت وبا بیان اینکه ملی شدن صنعت نفت کشور با حمایت مرجعیت دینی از مهم‌ترین رویداد‌های تاریخ کشورمان است گفت: با ملی شدن صنعت نفت، دست طماع استعمار از ثروت خدادادی کشور قطع شد.
وی بااشاره به اینکه استعمارگر و بدخواهان از ملی شدن صنعت نفت، خوشحال نشدند زیرا دست آن‌ها از غارت ثروت خدادادی کشور قطع شد و منافع اقتصادی آنان به خطر افتاد اظهارداشت: ملی شدن صنعت نفت از آرزو‌های دیرینه ملت ایران بود.
وی با بیان اینکه ملی شدن واقعی صنعت نفت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد که دست بیگانگان از این صنعت مهم کوتاه شد افزود: این روز تاریخی با همه ویژگی‌هایی که داشت، یک درس و یک عبرت برای همگان دارد.
امام جمعه بهاباد درادامه به فرارسیدن عید باستانی نوروز وبهارطبیعت نیز اشاره‌ای داشت و افزود: دوستان دراین ایام دید و بازدیدو صله رحم را فراموش نکنند.
امام جمعه بهاباد ادامه داد: صله رحم از تاکیدات دین اسلام و پیامبر اعظم (ص) است، اما هموطنان مراقب باشند در دید وبازدید‌ها و شادی ها، حرمت ماه مبارک رمضان شکسته نشود بلکه همواره همراه با آیین‌های ماه رمضان باشد.
وی با اشاره به اینکه تقارن ماه رمضان با ایام عید نوروز منشا خیر و برکت برای شروع سال جدید است، گفت: قداست و حرمت این ماه باید حفظ شود.

توافق ایران و عربستان، ضربه کاری به آمریکا بود/ملی شدن صنعت نفت دست استعمار را از کشور قطع کرد
ارسال نظرات
پر بیننده ها