مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: اکثر شهرداری های این استان توانستند در آستانه سال نو، معوقات حقوق و دستمزد کارگران خود را بروزرسانی و پرداخت کنند.
کد خبر: ۹۴۹۹۸۰۱
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان؛ حامد آرامش افزود: با همت و پیگیری کمیسیون کارگری شورای تامین، بخش عمده ای از شهرداری ها، در روزهای پایانی سال با پرداخت معوقات مزدی کارگران خود، لبخند را بر روی لبان این عزیزان بنشانند.

 وی با قدردانی از پیگیری مستمر کمیسیون کارگری شورای تامین و مدیران دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: امسال ۹ جلسه کمیسیون کارگری برای پیگیری مسائل و موضوعات جامعه شریف کارگری استان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این اداره کل همواره صیانت از نیروی کار و کمک به کارآفرینان برای ارتقای بهره وری را خط قرمز خود می داند و افراد یا دستگاه هایی که در این زمینه کوتاهی کنند، مطابق قانون به مراجع قضایی معرفی می شوند که در این زمینه تاکنون دو دستگاه اجرایی بدلیل عدم اجرای مصوبات کمیسیون کارگری و نپرداختن معوقات، در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

آرامش ادامه داد: شهرداری های زاهدان، سراوان و راسک هنوز موفق به تسویه معوقات خود نشده اند که برای انجام این کار، پیگیری ها ادامه دارد.

وی تاکید کرد: پیمانکارانی که مفاد قانون کار را رعایت نکنند و معوقات زیادی داشته باشند، در کارگروه تجدید نظر، صلاحیت آنها مجددا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها