خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
فرهنگ ایثار و شهادت بهترین سند برای بازگویی و تبیین ارزش های دوران دفاع مقدس است و لذا اردوی راهیان نور فضایی است که عملا مخاطب می تواند این فرهنگ غنی و پرمحتوا را با تمام وجود حس کند.
کد خبر: ۹۴۹۹۸۱۳
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

قزوین_ به گزارش خبرنگار اعزامی بسیج به یادمان های عملیاتی جنوب کشور، دفاع مقدس گنجینه‌ای نهفته از فضایل مهم اخلاقی و معرفتی است که در این برهه از زمان تبیین آن می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن بسیاری از انحرافات دیکته شده غربی باشد.

آشنایی با زندگینامه، وصایا و دیدگاه‌های شهدای انقلاب اسلامی در مدارس و مراکز آموزشی یکی از مسیرهای مهم در ماندگاری، حفظ و بیان ارزش‌های دینی، فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل‌ جوان است.

ایثار، شجاعت، عشق به میهن و از خودگذشتگی در مقابل رسیدن به اهداف و آرمان‌های مهم ملی و دینی از جمله اصولیست که توجه به آن مهم و قابل اهمیت است. 

اکبر همتی زائر یادمان های شهدا در مناطق عملیاتی جنوب کشور در گفتگو با خبرنگار بسیج بیان کرد: اگر امروز رشادت‌ها و خدمات شهدا و ایثارگران برای زنده نگه‌داشتن اسلام و جامعه اسلامی آن طور که باید و شاید به مردم معرفی نشود الگوهایی غیر واقع جایگزین این فداکاری و از خود گذشتگی‌ها خواهد شد.

وی گفت: اگر امروز نتوانیم در حوزه الگو سازی قهرمانان واقعی ملی خود در میان مردم به ویژه نسل جوان کاری انجام دهیم بی شک جای آن را الگوهای پوچ و خیالی خواهد گرفت.

این زایر یادمان های عملیاتی جنوب کشور اظهار کرد: شهدا، ایثارگران و جانبازان داستان زندگی و رشادت‌هایشان در دوران دفاع مقدس هر کدام مجموعه روایتی برای انتخاب الگویی مناسب در جامعه است که باید در حوزه تبیین و ترویج این رشادت‌ها کار فراوان صورت پذیرد. 

دفاع مقدس الگوی وحدت

همتی عنوان کرد: در بین شهدای دوران دفاع مقدس شهدایی از ادیان مختلف نیز وجود دارد که بیانگر این نکته مهم این که برای استقلال و پایداری از تمامیت ارضی ایران اسلامی، یک هدف واحد وجود داشت و آن اتحاد ملی و همدلی بود که حلاوت پیروزی در جنگ را برایمان دوچندان کرده و نشان دهنده متحد بودن اقشار مختلف مردم در شرایط سخت است.

همتی عنوان کرد: بی شک بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیفی واجب بر همه ماست که همواره مورد تأکید امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده است. به فرموده رهبر معظم انقلاب «امروزه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» و بر ما واجب است که از خانواده‌های معظم شهدا تکریم کنیم و یاد و خاطره شهدا را زنده نگه‌داریم و راهیان نور ابزار مهمی برای احیای فرهنگ ایثار و شهادت و نیز زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادت ها و جانفشانی های مردان قهرمانی است که برای حفظ خاک وطن در مقابل ظلم دشمن ایستادند و در تاریخ این سرزمین ماندگار شدند.

وی افزود: امروز بر همگان روشن است که عزت، پیشرفت، اقتدار و صلابت کشور بیش از هر چیز مرهون فداکاری شهدا، ایثارگران و جانبازانی است که در روزهای سخت و سرنوشت ساز با سپر ساختن سینه‌ خود و ایستادن در مقابل خطرات، از سرزمین و میهن خود دفاع کردند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار