خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاون اول رئیس جمهور در جمع راهیان نور یادمان فتح المبین؛
معاون اول رئیس جمهور با حضور در یادمان عملیاتی فتح‌المبین به جمع راهیان نور پیوست و فرهنگ شهادت به ویژه شهدای منطقه عملیاتی فتح المبین را سند موفقیت نظام اسلامی عنوان کرد.
کد خبر: ۹۵۰۰۱۰۱
|
۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴

معاون اول رئیس جمهور در جمع راهیان نور یادمان فتح المبین؛

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج خوزستان ،دکتر محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور صبح امروز در منطقه عملیاتی فتح‌المبین در شوش حضور یافت و ضمن ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس به جمع کاروان‌های راهیان نور پیوست.

مخبر همچنین در مراسم سالروز عملیات بزرگ فتح‌المبین در یادمان شهدای فتح‌المبین شوش  شرکت کرد.

دکتر مخبر در گفتگو با خبرنگار بسیج در این مراسم  عنوان کرد: مهمترین اسلحه نظام که دشمنان هیچ دفاعی در مقابل آن ندارند فرهنگ شهادت است، فتح المبین نشان دهنده سند این موفقیت است ما برای همه مشکلات باید به این فرهنگ مراجعه کنیم .

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که این سال ها افتاده راهیان نور است که پاسداشت فرهنگ شهادت است.

عملیات فتح‌المبین در ساعت سی دقیقه بامداد روز دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۶۱ با رمز «یا زهرا علیها السلام» آغاز شد.

 

این عملیات در جبهه جنوب ایران در منطقه غرب شوش و دزفول با وسعت حدود دو هزار ۵۰۰ کیلومتر مربع انجام شد.

 

طرح‌ریزی این عملیات که از آبان ۱۳۶۰ آغاز شد، باعث بیرون راندن نیرو‌های عراقی از خاک خوزستان شد. این عملیات با فرماندهی مشترک ارتش و سپاه با حضور ۱۰۰ هزار نفر از سربازان اسلام در قالب ۳۵ گردان ارتش و ۱۰۰ گردان از سپاه، پس از حدود ۱۸ ماه از شروع تجاوز عراق آغاز شد.

 

همچنین در این عملیات نیرو‌های ایرانی به خاطر حملات موج انسانی تلفات بسیار سنگین‌تری در خط مقدم متحمل شدند، ولی توانستند در مدت یک هفته نیرو‌های عراقی در منطقه را محاصره و از بین ببرند.

 

آزادسازی بخش وسیعی از مناطق اشغال شده منطقه غرب شوش و دزفول، ده‌ها روستای منطقه و انهدام دو لشکر عراق اهداف این عملیات بود و درنهایت عملیات با پیروزی قاطع نیرو‌های ایران و کشته شدن ۲۵ هزار عراقی و ۱۵ هزار اسیر به پایان رسید.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین