حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
بسیج از راهیان نور خانوادگی گزارش می‌دهد؛
ساری-خانواده های مازندرانی برای تبرک جویی از شهدا که مظاهر اصلی معنویت هستند، در روزهای آخر راهیان نور به سرزمین شهدا آمدند تا با ره توشه شهدایی به استقبال بهار قرآن بروند.
کد خبر: ۹۵۰۰۱۲۱
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از مازندران، امسال همزمانی بهار طبیعت با بهار قرآن،جلوه خاصی به راهیان نور داده است.خانواده هایی که باید علاوه بر سال تحویل ، خود را برای ماه رمضان آمده می کردند، برای تبرک جویی از شهدا که مظاهر اصلی معنویت هستند، در روزهای آخر راهیان نور به سرزمین شهدا آمدند تا با ره توشه شهدایی به استقبال بهار قرآن بروند.

 

راهیان نور خانوادگی

حضور خانواده هایی که با خودروهای شخصی به راهیان نور آمده بودند امسال هم چشمگیر بود. طیبه احمدپور زائر مازندرانی اهل بابل که با خانواده برادرشوهرش به راهیان نور آمده است با حضور در یادمان شهدای هفت تپه،نفسی با شهدای شهرش که قدمگاه شان در این مکان مقدس است، تازه می کند و می گوید:« بهترین گزینه برای سفر راهیان نور، خانوادگی است.»

احمدپور با بیان اینکه برای عرض ادب خدمت شهدا این مکان را انتخاب کردیم، ادامه میدهد: «سختی سفر در مقابل سختی که شهدا کشیدند، اصلا معنی ندارد.»

«رسیدن به خدا سختی‌های زیادی دارد، اما انتهای آن زیبایی است»، احمدپور با گفتن این حرفها گریزی هم به رشادت های شهدا می زند و خاطرنشان می کند: «ما نمی‌توانیم وفاداری و ایثار شهدا را جبران کنیم. »

احمدپور می گوید: «من به‌عنوان یک مادر وظیفه دارم که دخترانم را به گونه‌ای تربیت کنم که حجاب خود را رعایت کنند تا در آن دنیا شرمنده نباشم.»

خانواده احمدپور تاکید می کنند وظیفه ما  ادامه دادن راه شهدا است.

راهیان نور خانوادگی

مرتضی اکبرزاده هم که به همراه همسرش در راهیان نور حضور دارد، از شهرستان قائم شهر به مناطق عملیاتی آمده است از چرایی حضورش  می گوید: «اردوی راهیان نور عشق و صفایی دارد که هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌کنیم.»

اکبرزاده با تاکید بر اینکه آمده ایم تا زندگی به سبک شهدا را ادامه بدهیم، ادامه میدهد:«اینجا کسانی حضور داشتند که از جان خود گذشتند تا امروز ما با آرامش زندگی کنیم.»

این زائر قائمشهر سختی سفر را به پیاده روی اربعین تشبیه می کند و می گوید:« در اربعین هم سختی وجود دارد اما وقتی به این فکر میکنی که میخواهی به عشقت برسی دیگر سختی معنا ندارد ،راهیان نور هم همین است، میایی تا به عشقت برسی.»

اکبرزاده با تاکید بر اینکه به خاطر زنده نگه داشتن آرمان‌های شهدا و وفق دادن خود با فرهنگ شهدایی به راهیان نور آمدیم،خاطرنشان می کند:«باید در مسیر شهدا که حفظ ارزش ها، پشتیبانی از ولایت فقیه و نظام اسلامی است، حرکت کنیم تا انقلاب  را نگه داریم.»

راهیان نور خانوادگی

فاطمه اسحاقی از دیگر خانواده هایی است که  بصورت خانوادگی زائر کربلای ایران شده و در منطقه هفت تپه حضور پیدا کرده است. او می گوید:« من و خانواده‌ام دوست داشتیم برای اینکه دین خود را به شهدا ادا کنیم به این سفر معنوی بیاییم.»

اسحاقی با بیان اینکه  ما هر چه داریم از شهدا است، ابراز امیدواری می کند که لیاقت حضور در این مکان و در کنار شهدا را داشته باشیم.

این زائر مازندرانی که سفره هفت سین خود را در شلمچه پهن کرده است، گریزی به حماسه دلاورمردی های شهدا می زند و می گوید: «شهدا جان خود را در دست گرفته و برای حفظ امنیت کشور در جبهه‌ها حضور یافتند،و ما دلمان خواست دین خود به شهیدان را  با امدن به راهیان نور ادا کنیم .»

به گفته اسحاقی شهدا هیچ وقت فراموش نخواهند شد و ما با جان دل برای ادامه دادن راه شهدا،گوش به فرمان رهبری خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار