خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با گفت: اجرای طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی رشد تولید داخلی کشور بخصوص در محصولات پتروشیمی را با شتاب بالایی همراه خواهد کرد.
کد خبر: ۹۵۰۰۳۴۶
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

 

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، 

پیام برزگر ظرفیت اسمی تولید در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را حدود ۲۶ میلیون تن در سال عنوان‌کرد و افزود: باتوجه به اهمیت سرمایه‌گذاری در زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی، ۵۰ هکتار زمین در قالب قرارداد‌های جدید و در راستای تکمیل زنجیره ارزش، کاهش واردات و جذب سرمایه‌گذار خارجی به سرمایه‌گذاران تحویل شده است.

 

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با محدودیت زمین روبرو است گفت: به‌منظور توسعه این سرمایه گذاری‌ها، نیاز است طرح توسعه این منطقه هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه مطالعات و مجوز‌های استعلامی این پروژه به کمیته خدمات زیربنایی استان خوزستان تحویل شده است گفت: این طرح علاوه بر تامین زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، رشد تولید محصولات و تکمیل حلقه‌های زنجیره ارزش، افزایش سودآوری، ثروت آفرینی و مشارکت مردمی در صنایع پایین دستی پتروشیمی را در کنار اشتغال بیش از ۶۰ هزار نفری فراهم می‌کند.

 

برزگر مساحت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی فعلی در محدوده شهرستان بندر ماهشهر را ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار عنوان‌کرد و ادامه‌داد: از این میزان زمین، در حال حاضر کمتر از ۱۵ هکتار برای سرمایه‌گذاران در دسترس است.

 

وی با اشاره به بررسی جانمایی‌های صورت گرفته برای احداث طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در زمینی به مساحت سه هزار و ۳۰۰ هکتار گفت: در صورتی که این طرح به تصویب برسد، فرآیند تکمیل زنجیره ارزش در محصولات پتروشیمی فراهم و از خام فروشی بخش زیادی از محصولات جلوگیری می‌شود.

 

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در جریان این طرح توسعه، امکان ایجاد پارک متانول، پارک پروپیلن و پارک محصولات سلامت محور حاصل از پلی اتیلن سنگین فراهم خواهد شد.

 

برزگر در بخش دیگری از این گفتگو طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشمی را حافظ اقتدار صنعتی پتروشیمی ایران در منطقه عنوان‌کرد و گفت: اجرایی شدن این پروژه زمینه ساز خودکفایی اقتصادی و صنعتی در مسیر تحقق گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

 

وی با تاکید بر مهیا شدن منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای ایجاد زمینه لازم جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۲ که از سوی مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری شده است گفت: معتقد هستیم که آینده صنعت پتروشیمی متعلق به دانش‌بنیان‌ها است و این شرکت‌ها نقش موثر و بی‌بدیلی در صنعت پتروشیمی خواهند داشت.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین