حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه موقت اصفهان تأکید کرد: مهار تورم بحث سلبی است زیرا بحث تورم به قشر ضعیف جامعه بیشتر آسیب می‌زند و رشد تولید بحث ایجابی است که می‌تواند مکمل بخش اول باشد و در جنگ ترکیبی نیز بسیاری از مشکلات به بُعد اقتصادی و‌ بحث تورم باز می‌گردد.
کد خبر: ۹۵۰۰۳۵۴
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به ضرورت رعایت حرمت ماه رمضان، اظهار داشت: هرچند ممکن است برخی به واسطه سفر با بیماری نتوانند روزه‌داری کنند ولی روزه‌خواری علنی و هتک حرمت ماه رمضان ممنوع است و‌ لازم است افرادی که مشاهده می‌کنند نیز تذکر دهند.

وی اضافه کرد: لازم است غذاخوری‌ها، رستوران‌ها و دیگر مکان‌هایی که در این زمینه نقش دارند، جایگاه ماه رمضان را رعایت کنند.

مهدوی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: رهبر معظم انقلاب هر ساله با توجه به نیاز اساسی کشور نام سال را انتخاب می‌کنند و لذا براساس این نیاز تاکید کردند هنوز نیاز کشور به مباحث اقتصادی است و لذا «مهار تورم و رشد تولید» را شعار سال قرار دادند.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: شاخص حرکت نظام اسلامی بر اساس همین شعار سال است به‌گونه‌ای که حتی در پایان سال می‌توانیم میزان پیشرفت انقلاب را بر اساس همین شعار بررسی کرد و سنجید.

وی اضافه کرد: مهار تورم بحث سلبی است زیرا بحث تورم به قشر ضعیف جامعه بیشتر آسیب می‌زند و رشد تولید بحث ایجابی است که می‌تواند مکمل بخش اول باشد و در جنگ ترکیبی نیز بسیاری از مشکلات به بُعد اقتصادی و‌ بحث تورم باز می‌گردد.

مهدوی با اشاره به لوازم مهار تورم و رشد تولید، تاکید کرد: جلوگیری از رشد قیمت کالاهای اساسی به ویژه در خودرو، مباحث پتروشیمی و کالاهای اساسی که موجب التهاب در جامعه می‌شود، اولین ضرورت است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: همچنین مهار تورم و رشد تولید در گرو‌ کمک به قشرهای محروم از طریق تقویت بیمه‌های بیکاری و تامین اجتماعی از سوی دولت است و از سویی دیگر نیاز به عزم مردمی در قالب کمک‌های مومنانه است.

وی اضافه کرد: حذف دلال‌ها و کنترل رشد نقدینگی از دیگر لوازم مهار تورم و رشد تولید است و همچنین لازم است دولت وابستگی بودجه کشور را به درآمدهای نفتی و دلار کاهش دهد که دشمن از طریق این ۲ روش به اقتصاد کشور ضربه میزند و در مهار تورم و رشد تولید نقش آفرینی کند.

مهدوی افزود: کاهش هزینه‌های دولت و تطابق آن با درآمد دولت از دیگر لوازم کاهش تورم است تا دولت مجبور به چاپ پول نشود و همچنین خرید کالای ایرانی، منع واردات کالایی که دارای مشابه ایرانی است و منع کالای قاچاق و امنیت سرمایه‌گذاری برای تحقق شعار سال مورد نیاز است.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم با کمک مردم در تحقق این شعار اساسی گام‌های بلندی را بردارند و با عمل جهادی خود کمک و حمایت کنند و دولت مدیرانی که در عمل به این حرکت جهادی عاجزند یا کسانی که به تحقق این مسیر باور ندارند را کنار بگذارد و راه را برای تحقق شعار سال فراهم کنند.

وی با اشاره به فرصت ماه رمضان، گفت: مناسب است افراد در این ماه با افطاری‌های ساده در مساجد از این فرصت استفاده کنند و افرادی که می‌توانند در زمینه توسعه فرصت حسنه افطاری دادن و رفع نیاز مالی جامعه اهتمام داشته باشند و آبرومندانه در مساجد افطاری داده شود.

مهدوی گفت: در کنار حرکت‌های اقتصادی نباید از حرکت‌های فرهنگی و دینی غافل بود و لازم است دولتمردان و مسوولان در خصوص ترویج فحشا و بی‌بندوباری علنی و روزه خواری علنی به شکل عاقلانه چاره‌اندیشی کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار