حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی؛
دکتر عبدعلی ناصری شعار سال را نقشه راه صنعت نیشکر برشمرد که با تحقّق آن در سنگر تولید، گشایشی در حوزه اقتصاد و اشتغال در سطح منطقه ایجاد می‌شود.
کد خبر: ۹۵۰۰۷۸۳
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، 

 

وی ایجاد اشتغال و تولید را دو مؤلّفه صنعت نیشکر عنوان کرد و گفت، این صنعت با تولید بیش از ۴۰ درصد شکر مورد نیاز کشور و اشتغالی بالغ بر ۲۶ هزار نفر به‌طور مستقیم، در مسیر اجرای شعار سال قدم برداشته است.

 

زیرساخت‌های تحقق شعار سال در صنعت نیشکر فراهم است

 

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر با بیان این‌که زیرساخت‌های تحقق شعار سال در صنعت نیشکر فراهم است، افزود، این صنعت با محصولات متنوّع، آماده ایفای نقش ویژه خود با محوریت شعار «رشد تولید و مهار تورم» است.

 

دکتر عبدعلی ناصری در ادامه به دستاورد‌های صنایع جانبی و پایین دستی نیشکر اشاره کرد و این شرکت را با تولید محصولاتی متنوّع همچون الکل طبی، خمیرمایه، ام. دی. اف، خوراک دام، مصداق عینی حرکت در مسیر شعال سال دانست که با بهره‌گیری از نیرو‌های متخصص، در مسیر افزایش تولید گام برداشته است.

 

تکمیل زنجیره تولید؛ گامی برای تحقق شعار سال

 

وی تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده را اقدامی مهم برای تحقق شعار سال برشمرد و بیان کرد: شرکت توسعه نیشکر با سرمایه‌گذاری‌های مؤثر در صنایع جانبی و راه‌اندازی صنایع پایین دستی همچون کارخانه تولید کاغذ، اسانس، کود فسفاته، تغلیظ ویناس و… قدم‌های مهمی در تنوّع بخشی به محصولات نیشکری برداشته و به موفقیت‌های ارزشمندی در رشد تولید دست یافته است.

 

ورود به بازار سرمایه زمینه‌ساز رشد تولید

 

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر افزود: ورود نیشکر به «بازار سرمایه» را زمینه‌ساز رشد تولید در صنعت نیشکر عنوان کرد که با افزایش سرمایه و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، سبب تحوّل در حوزه تولید و اشتغال می‌شود.

 

ناصری ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی علیه‌السلام در رابطه با «امیدآفرینی»، گفت: صنعت نیشکر در عرصه‌های مختلف از جمله بومی‌سازی قطعات صنعتی و ماشین‌آلات کشاورزی، تولید کیفی و کمی محصولات نیشکری پیشتاز بوده و در سال جدید نیز با افزایش تولید، ایجاد اشتغال و گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی، در مقابل دسیسه‌های یاس‌آفرینِ دشمنان، امیدزا خواهد بود.

 

برداشت ۸۰ درصد مزارع نیشکر واحد‌های هشتگانه

 

وی به آمار برداشت نیشکر و تولید شکر اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد مزارع نیشکر در کشت و صنعت‌های هشتگانه با راندمانی مطلوب برداشت شده و از این میزان برداشت، ۳۶۶ هزار تن شکر سفید تولید شده است.

 

بر اساس این گزارش، روند برداشت نیشکر تا اواخر فروردین امسال ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در مجموع حدود ۷۰۰ هزار تن شکر سفید از مجموع شکر‌های خام تولیدی و شکر‌های خام وارداتی تولید شود.

 

صنعت نیشکر روی ریل رشد و شکوفایی

 

ناصری در پایان افزود: صنعت نیشکر را روی ریل رشد و شکوفایی دانست که در سال جدید در سایه عنایت الهی و همّت خانواده بزرگ توسعه نیشکر، این شکوفایی و رشد دوچندان خواهد شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار