حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبر داد:
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: متقاضیان کسب و کارهای خانگی میتوانند با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به ثبت درخواست و پیگیری صدور مجوز فعالیت خود اقدام کنند.
کد خبر: ۹۵۰۱۵۷۶
|
۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، عبدالله دارایی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت: متقاضیان کسب و کارهای خانگی که علاقمند به راه اندازی مشاغل خانگی هستند می توانند با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به ثبت درخواست و پیگیری صدور مجوز فعالیت خود اقدام کنند.

دارایی ادامه داد: مشاغل خانگی به عنوان بخشی از زنجیره اتصال تولید و کسب و کار ها در ارتقاء اقتصاد و رفاه خانوار نقش موثری دارد. وی افزود: پایین بودن سرمایه اولیه و عدم نیاز به فضای زیاد در مقایسه با سایر کسب و کارها فرصت ارزشمندی برای کارآفرینی زنان سرپرست خانوار ، معلولان، بازنشستگان و روستاییان است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطرنشان کرد: بستر صدور مجوز مشاغل خانگی به نشانی https://smkh.mcls.gov.ir فراهم شده و در قالب متقاضی مستقل، پشتیبان و تحت پوشش پشتیبان مجوزها صادر می‌شود و در این درگاه بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی خانگی تعریف شده است و متقاضیان ابتدا با مراجعه به درگاه ملی صدور مجوزها به نشانی http://mojavez.ir اقدام و با توجه به راهنمای مربوطه مراحل خود را طی می‌کنند.

عبدالله دارایی تصریح کرد: به منظور تکمیل مراحل مربوطه در کوتاه ترین زمان مجوزهای مورد درخواست صادر می شود و البته طرح های مشاغل خانگی معاف از مالیات نبوده و متقاضی موظف از هر سال نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیاتی اقدام کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز اضافه کرد: حمایت های تسهیلاتی از متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی همچون سال گذشته در سال جدید نیز تداوم خواهد یافت، با پیگیری های صورت گرفته در راستای برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات مشاغل خانگی در نقاط مختلف استان نیز اقدامات قابل توجهی صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/ ر

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار