حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
ساری-فرمانده سپاه رامسر با اشاره به وجود ۵۰۰ تولید کننده بومی زیر مجموعه بسیج سازندگی گفت:نمایشگاه سوغات رامسر باید با حضور تولید کنندگان بومی برپا شود و فروش سوغات تهران در این نمایشگاه‌های بومی زیبنده نیست.
کد خبر: ۹۵۰۱۷۴۹
|
۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

نمایشگاه نوروزی رامسر باید با حضور ۵۰۰ تولیدکننده بومی برپا شود / مسئولان در حوزه عفاف و حجاب پای کار بیایند

به گزارش خبرگزاری بسیج از مازندران،سرهنگ محمدرضا خمسیه فرمانده سپاه رامسر امروز در نشست با مهرداد محمدی دبیرستاد امربه معروف و نهی ازمنکر مازندران با اشاره به اینکه رامسر مقصد گردشگری مسافران و خوش نشینان (افرادی که زمین‌های بومی‌ها را خریداری کرده و اکنون خوش نشین شده اند) بیشماری در طول سال است، گفت: جمعیت شناوری که در طول سال به این شهرستان ورود می‌کنند در مباحث فرهنگی بعضا هنجارشکنی‌هایی نظیر بی حجابی و کشف حجاب را رقم می‌زنند که زیبنده مردمان این دیار با پیشینه دینی و فرهنگی نیست باید مسافران و گردشگران رعایت شئونات اسلامی را مورد توجه داشته باشند.

سرهنگ خمیسه با بیان اینکه زیرساخت‌های این شهرستان جوابگوی مطالبات مردم بومی نیست باید این شهرستان ویژه دیده شود، افزود: دستگاه‌های رامسر برای ارائه خدمات به این جمعیت شناور در کنار بومیان، فشار مضاعف وارد می‌شود.

فرمانده سپاه رامسر با بیان اینکه رامسر باید بعنوان یک شهرستان ویژه دیده شود تا بتواند اعتبارات ویژه جذب کند، گفت: باید آب شرب، ترافیک، زیرساخت‌های شهرستان، قیمت اجناس ضروری و ... در این شهرستان مورد توجه باشد.

سرهنگ خمسیه با بیان اینکه افزایش قیمت اجناس مورد نیاز مردم بومی موجب می‌شود که مردم برای تهیه مایتاج به گیلان مراجعه کنند، افزود: باید میدان میوه و تره بار در رامسر ایجاد شود.

فرمانده سپاه رامسر به برپایی نمایشگاه نوروزی در رامسر اشاره کرد و گفت: نمایشگاه سوغات رامسر باید با استفاده از تولید کنندگان بومی برپا شود که فروش سوغات تهران و ... در این نمایشگاه‌های بومی زیبنده نیست.

سرهنگ خمسیه با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ نفرتولید کننده بومی زیر مجموعه بسیج سازندگی سپاه رامسر هستند که می‌شود در برپایی نمایشگاه‌های سوغات و توانمندی‌ها از ظرفیت این تولید کنندگان بهره گرفته شود، افزود: کنترل و نظارت بر روند ارائه خدمات به مسافران و گردشگران باید با هم افزایی تمامی دستگاه‌ها صورت گیرد.

فرمانده سپاه رامسر با بیان اینکه مسئولین باید برای حفظ حرمت ماه رمضان از سوی گردشگران و مسافران، مطالبه گر باشند، افزود: شورای فرهنگی عمومی شهرستان باید در تحقق مطالبه گری برای برخورد با هنجارشکنی‌ها ورود کند.

سرهنگ خمسیه با بیان اینکه آموزش نیرو‌ها برای تذکر لسانی درست و نرم با برخورد مناسب مورد توجه است، گفت: نباید تذکر به هنجارشکنان موجب درگیری شود.

فرمانده سپاه رامسر با اشاره به مطالبات رستوران داران رامسر برای اجرای موسیقی زنده، افزود: با موسیقی زنده، موجه و قانونی با حفظ شئونات اسلامی باشد، مشکل نداریم.

سرهنگ خمسیه با بیان اینکه آموزش کادر آموزشی مدارس و معلمان در دستور کار قرار دارد، گفت: توجیه و بصیرت افزایی برای معلمان، کادرآموزشی مدارس، دانش آموزان و والدین آن‌ها برای رعایت شئونات اسلامی از سوی این قشر و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب توسط آن‌ها مورد توجه است.

فرمانده سپاه رامسر با بیان اینکه توجیه کادر آموزشی کلاس‌های کمک آموزشی و سالن‌های ورزشی درخصوص رعایت عفاف و حجاب نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: مسئولان شهرستانی، استانی و ملی باید برای رعایت شئونات اسلامی در مقاصد گردشگری پای کار بیایند.

سرهنگ خمسیه با تاکید براینکه رعایت ضوابط و قوانین در حوزه عفاف و حجاب در هتل ها، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی تفریحی باید مورد توجه همگان باشد، گفت: شهرستان‌هایی نظیر رامسر که چند میلیون مسافر را پذیراست برای ارائه خدمات فرهنگی به این قشر، نیازمند خادمین فرهنگی است.

فرمانده سپاه رامسر با بیان اینکه باید تلاش کنیم مردم، چهره فرهنگی از ستاد امربه معروف و نهی از منکر شاهد باشند، تاکید کرد: با مسئول خاطی در بحث مغازه ها، اماکن و ... نباید با قوه قهریه برخورد شود بلکه در کنار تذکر باید برای رفع مشکلات این مغازه داران ورود کنیم.

سرهنگ خمسیه اضافه کرد: تلاش کنیم خدمت رسانی ها، رفع مشکلات معیشتی مردم و ... با محوریت امربه معروف و نهی ازمنکر اجرایی شود./شبستان

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات