حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
بیانیه بسیج هنرمندان استان بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی؛
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلام سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام بیانیه صادر کردبخشی از بیانیه، شهید آوینی با هنرش وقایع دفاع مقدس را ماندگار کرد
کد خبر: ۹۵۰۳۱۰۰
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلام سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام بیانیه صادر کرد

متن بیانیه به شرح ذیل است: 
بسم الله الرحمن الرحیم
انسان محصول هنرآفرینی خداوند است، همو که هر چه خلق کرده به هنرمندی تمام آفریده؛ به هر سویی که می‌نگریم پرتوی از آفتاب هنر را می‌بینیم که در دیدگانمان جای گرفته است. خداوند پیامبرانش را برای ابلاغ کلمه حق از میان بهترین انسان‌ها برگزید و کمال اخلاقی را به آن‌ها آموخت و ایشان مشعل فروزان هدایت انسان‌ها را بر دست گرفته، حق‌جویان را به راه سعادت و رستگاری رهنمون شدند. اسلام عزیز چه هنرمندانه توانست طریق صلاح و نجات را برای مردمان بنمایاند و پیامبر اسلام (ص) اسوه‌ای حسنه برای تمام بشریت در تمام اعصار گشت و سلسله اهل بیت (ع) بهترین هنر‌ها را که شهادت در راه خدا بود؛ انتخاب کردند.

حرکت عظیم انقلاب اسلامی ایران عزیزمان، حرکتی منبعث از هویت مذهبی و تاریخی کشورمان بود که در سایه‌ی بزرگمردی که خود هنرمند و عارفی کم نظیر بود، شروع شد؛ آن هم نه از سال ۵۷ که از سال‌ها قبل در بطن داستان‌ها و شعر‌ها شکل گرفت و با نفس مسیحایی عارفی فرزانه، به ظهور رسید.

شهید بزرگوار، آوینی عزیز، که او را سید شهیدان اهل قلم می‌شناسیم و بزرگش می‌داریم به نام هنر، تنها یکی از هزاران رهرو سالک آن پیشوای بزرگ بود که با زبان و نگاه و قلم هنرمندانه‌اش، وقایع دفاع مقدس را ماندگار کرد و نابرابری جنگ ما را به دنیا نشان داد، جنگی که تمام نشده و هنوز هم به شیوه‌ای دیگر در این خاک ادامه دارد؛ و حالا بر ماست تا برای مانایی انقلاب عزیزمان با بیانی هنرمندانه وقایع انقلاب اسلامی را ثبت و ضبط کنیم که به فرموده مقام معظم رهبری، "هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندگار نیست. "

در سالی که گذشت ما شاهد اتفاقاتی در کشور بودیم که به ما نشان داد، دشمنان این آب و خاک برای خشکاندن شجره‌ی طیبه‌ی انقلاب اسلامی ما، همچنان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند. اتفاقاتی که همچنانکه رسالت ما را سنگین‌تر کرد به ما یادآور شد، ماندن در مسیر انقلاب سکون و سکوت برنمی‌تابد و حرکتی همواره و شجاعانه و هنرمندانه می‌خواهد.

ما هنرمندان بسیجی ضمن تبریک تقارن سال نو و ماه مبارک رمضان، هفته هنر انقلاب اسلامی را گرامی داشته، امیدواریم در سایه‌ی الطاف الهی و عنایات حضرت حجت (عج)، با تأسی از فرمایشات معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (دامة برکاته)، همچنان در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی‌مان ثابت قدم باشیم و اخلاق و معنویت سرلوحه‌ی رفتار و گفتار و کردار و آثار هنرمندانه‌مان باشد.


ارسال نظرات