حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
سرهنگ پاسدار حسین زمانی مسئول سازمان بسیج هنرمندان خوزستان به مناسبت ۲۰ فروردین، سالروز شهادت سید اهل قلم، مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان پیامی صادر نمود. 
کد خبر: ۹۵۰۳۲۶۷
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۲:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج؛ سرهنگ پاسدار حسین زمانی مسئول سازمان بسیج هنرمندان خوزستان به مناسبت ۲۰ فروردین، سالروز شهادت سید اهل قلم، مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان پیامی صادر نمود.  در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان «هنر انقلاب اسلامی» که بمناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم "شهید مرتضی آوینی" ثبت شده، تنها یک اصطلاح ویترینی و شعاری نیست بلکه نشانه ای از سلوکِ هنرِ متعهد و مسئله مندِ انقلاب اسلامی است.

امروز، با هنر انقلاب، با رنگ و قلم، با موسیقی و تصویر و با واژه و حرکت، به همه، زندگی و نیرو هدیه می کنیم. از همین امروز، روز هنر انقلاب اسلامی، بهتر می بینیم، روشن تر فکر می کنیم، رنگی تر و درخشان تر می شویم و دنیا را زیباتر می کنیم.

یاد آن پیر سپیدروح به خیر که می گفت: «هنر عبارت است از دمیدن روح تعهد در کالبد انسان

شهادت، پایان نامه هنرمند در مکتب رسالت خویش است و مرگ با ذلت، پایان رقم خورده بیچارگانی است که هنر را اسیر دنیاپرستی خویش قرار داده اند.

جهان، هنرمندتر از اباعبدالله علیه السلام را در خود ندیده است و تقویم روزگار، روزی پرهنرتر از عاشورا را تجربه نکرده. این است که هنرسازترین بانوی عالم، سوگند می خورد در این تابلوی وسیع صبر و حماسه، جز زیبایی چیزی ندیده و چیزی تماشا نکرده!

پس سلام بر هنر، آن گاه که از شرقی ترین زوایای رسالت طلوع می کند تا پیامبر انسان به سمت بلوغی روشن باشد و درود بر هنرمند که هرگز نمی میرد و هیچ گاه پایان نمی یابد! ها».

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز و تبریک هفته‌ هنر انقلاب اسلامی‌ و روز قشر بسیج هنرمندان را به تمامی هنرمندان، علو درجات شهید والامقام مرتضی آوینی این مرد بزرگ، متعهد و هنرمند را از درگاه خدای شهیدان خواستارم.

سرهنگ پاسدار حسین زمانی
مسئول سازمان بسیج هنرمندان خوزستان

ارسال نظرات