حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاون رئیس کل دادگستری استان اردبیل از کاهش قابل توجه ورودی پرونده های اختلافات خانوادگی در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه خبر داد.
کد خبر: ۹۵۰۳۳۵۲
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

کاهش قابل توجه ورودی پرونده‌های اختلافات خانوادگی اردبیل

جلال آفاقی در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج از اردبیل . در اردبیل با اشاره به کاهش ورودی طلاق به درخواست زوجه، صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج و الزام به تمکین حوزه های قضایی استان در سال 1401 در مقایسه با مدت مشابه ماقبل، اظهار داشت: درحالی شاهد کاهش دعاوی خانوادگی در اردبیل هستیم که در طول پنج سال گذشته ورود پرونده های مربوطه به محاکم همواره روند افزایشی داشته است.

وی به ابتکار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از سال گذشته مبنی بر ارجاع کلیه درخواست های طلاق قضایی و الزام به تمکین به مشاورین خانواده و استفاده از مشاورین مذهبی در کنار روانشناسان اشاره کرد و افزود: با ابتکار موفق صورت گرفته و ارجاع دادخواست ها قبل از ثبت به مشاورین، در مجموع کل استان 19.5 کاهش طلاق به درخواست زوجه بوده است.

این مقام قضایی با اشاره به آمار کاهشی و درصدهای تغییر سایر موضوعات مانند الزام به تمکین و صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج در سطح استان، درصد تغییر برخی از شهرهای تابعه را تا حدود 60 درصد اعلام کرده، این دستاورد را موفقیتی بزرگ برای استان دانست.

ارسال نظرات