حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هندسه قدرت تغییر کرده است چون مهم‌ترین سرزمین غرب آسیا از زیر سلطه آمریکا خارج و نظم آمریکایی‌ها برهم ریخته شد گفت: تاثیرات انقلاب به گونه‌ای بود که کشورهای حوزه قفقاز شوروی به سمت استقلال رفتند و امام خمینی(ره) به درستی فروپاشی شوروی و بلوک شرق را پیش‌بینی کردند.
کد خبر: ۹۵۰۷۵۲۲
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰

دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی تغییر هندسه قدرت در دنیا بود/ غرب تاثیر گذشته خود را از دست داده است

به گزارش خبرگزاری بسیج؛ سردار پاسدار غلامرضا سلیمانی در آیین اهدای ۹۸۰ واحد مسکونی و ۱۱۰ هزار بسته معیشتی به نیازمندان در اصفهان با بیان اینکه برگزاری این جلسات موثرترین جهاد تبیین در شرایط فعلی است، اظهار کرد: جامعه کارگری در دوران دفاع مقدس، ۱۴ هزار شهید به خون خفته تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شرایط حال حاضر ملت ایران و جمهوری اسلامی، گفت: شاید در دنیا تقابل‌هایی بین بعضی از دولت‌ها وجود داشته باشد و یا علیه برخی از ملت‌ها توطئه‌هایی وجود داشته باشد، اما این نوع تقابل با ملت ایران در سده‌های اخیر در مورد هیچ ملتی وجود نداشته و مشابه ندارد.

وی ادامه داد: برای تبیین این مسئله باید به دوران پیروزی انقلاب اسلامی برگردیم؛ پیروزی انقلاب اسلامی باعث تحولاتی شد که نظام سلطه تمام ظرفیت‌های خود را علیه ملت ایران به میدان بیاورد.

پیروزی انقلاب اسلامی آغاز یک عصر جدید در تاریخ بشری است

سردار سلیمانی با بیان اینکه در هر دوره تاریخ بشری شاهد یک نقاط عطفی هستیم که سرآغاز یک دوره جدید می‌شود، تصریح کرد: به طور مثال پایان قرون وسطی یک تحول در تاریخ است و یا پیروزی انقلاب اسلامی آغاز یک عصر جدید در تاریخ بشری است که ممکن است برخی این اصل را نپذیرند اما این نپذیرفتن این موضوع را نفی نمی‌کند.

اولین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی؛ ساقط کردن نظام شاهنشاهی بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ایجاد عصر جدید با نقاط عطفی در تاریخ، سنت تاریخ است؛ اولین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی را ساقط کردن نظام شاهنشاهی برشمرد و گفت: حکومت در طول تاریخ چند هزار ساله ایران، موروثی بود و از پدر به فرزند می‌رسید، مگر اینکه سلسله‌ای ساقط می‌شد؛ این دستاورد بسیار بزرگی است که انقلاب اسلامی برای اولین بار این بساط را برچید که ملت ایران برای اولین بار خودشان پای صندوق‌های رای رفتند و نظام و مسئولان خود را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه رژیم پهلوی نه با زور شمشیر مؤسس، بلکه با سیاست مزورانه انگلیس بر روی کار آمد؛ گفت: حکومت پهلوی اولین حکومت ایران است که با نظر بیگانگان بر سر کار آمد و مسئول سرکوب قیام‌ها در ایران، که از جمله قیام عشایر در غرب کشور، قیام محمدخان پسیانی، قیام شیخ محمد خیابانی و قیام میرزا کوچک خان از آن جمله است.

بنیان‌های نظام پادشاهی پهلوی در خدمت نیروهای خارجی بود

سردار سلیمانی با بیان اینکه بنیان‌های نظام پادشاهی پهلوی در خدمت نیروهای خارجی بود؛ گفت: همین اتفاقات را ما در روزهای اخیر در سودان دیدیم؛ جنگنده از خود پایتخت سودان بلند می‌شود و بخشی از نیروهای این کشور را بمباران می‌کند و معلوم نیست که آیا مانند چند سال قبل بخشی دیگری از سودان جدا می‌شود یا نه.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: صهیونیست‌ها همان طور که در سال های قبل بخشی از سودان را جدا کردند، امروز هم می‌خواهند بخشی از سودان را جدا کنند.

وی با بیان اینکه رضاخان یک فرمانده سفاک بود، گفت: در سرکوب قیام عشایر از نیروی هوایی آلمان کمک گرفت و عشایر را بمباران کرد که هنوز برخی از بمب‌های عمل نکرده در برخی روستاهای نطقه وجود دارد.

سلیمانی با بیان اینکه همین رضاخان که ارتش ۱۲۵ هزار نفری ایجاد و همه درآمد‌های کشور را خرج همین نیرو‌های نظامی کرد، در زمان حمله متفقین دستور تسلیم داد، اضافه کرد: این ارتش آمادگی دفاع داشت، اما رضاخان در ازای این که فرزندش پادشاه شود، حکومت را تقدیم انگلیسی‌ها کرد.

انگلیسی‌ها بدون دادگاه رضاخان را نفی بلد کردند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه بدون دادگاه پادشاه یک کشور را نفی بلد کردند، تصریح کرد: بدون اطلاع پادشاه کشور کنفرانس تهران را در سفارت شوروی سابق تشکیل داد؛ وقتی پادشاه کشور فهمید، لباس نظامی پوشید و رفت با همان لباس به این اشغالگران احترام نظامی گذاشت و آن ها هم جواب او را ندادند.

وی با تأکید بر اینکه این نظام پادشاهی در دوران پهلوی به اوج خود رسیده بود، گفت: رضاشاه یکی از خبیس ترین افرادی است که ملت خود را در برابر اشغالگران تنها گذاشت و به ملت موریس رفت؛ نوامیس ما در معرض چکمه های اشغالگران بودند.

دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی تغییر هندسه قدرت در دنیا بود

سلیمانی با بیان اینکه دومین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی تغییر هندسه قدرت در دنیا بود، گفت: پایان یافتن رژیم پهلوی به عنوان تکیه گاه بلوک غرب در برابر بلوک شرق بود و بقیه کشورها در اقمار ایران در این طرح بودند و کرنش سران برخی کشورها در برابر ایران به دلیل سیاست های همین غرب بود؛ نوکر بزرگ و مهره اصلی خارجی ها محمدرضای پهلوی بود و بقیه کشورها مهرها و نوکرهای کوچک بودند.

امام خمینی(ره) به درستی فروپاشی شوروی و بلوک شرق را پیش بینی کردند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه هندسه قدرت تغییر کرد، چون مهم ترین سرزمین غرب آسیا از زیر سلطه آمریکا خارج و نظم آمریکایی ها برهم ریخت؛ گفت: تأثیرات انقلاب به گونه ای بود که کشورهای حوزه قفقاز شوروری به سمت استقلال رفتند و امام خمینی(ره) به درستی فروپاشی شوروی و بلوک شرق را پیش بینی کردند.

وی با تأکید براینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب قدرت درحال انتقال از غرب به شرق عالم است، تصریح کرد: این تغییر هندسه در عالم در حال تکمیل شدن است؛ غرب قدرت و تاثیر گذشته را از دست داده است و علی رغم اینکه قدرت اقتصادی بالا و بالاترین بودجه نظامی دنیا را دارد که به اندازه ۲۰سال فروش نفت ما است؛ اکثر اسکادران ها زمین گیر هستند و ناوهای آن ها مستهک شده و ارتش پرهزینه شده و تحرک آن ها کاهش پیدا کرده است.

 

غرب تاثیر گذشته خود را از دست داده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه غرب تأثیر گذشته خود را از دست داده است، گفت: تغییر هندسه به این آسانی نبوده و امروز مفهوم قدرت هم تغییر کرده است؛ اما راحل مفهوم جدیدی از قدرت را بنیاد نهاد؛ آنچه تحت عنوان قدرت نرم است، توسط امام راحل به دنیا معرفی شد.

سلیمانی با اشاره به اینکه امروز بمب اتم کارایی ندارد، خاطرنشان کرد: مغهوم قدرت در دنیا تغییر کرده و جمهوری اسلامی امروز در حال کسب پیروزی های بزرگ و طی کردن مسیبر برای فتح و پیروزی نهایی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: وقتی رنسانس ایجاد شد، مکاتب زیادی از کنار آن ایجاد شد که فجایع زیادی در دنیا به وجود آوردند؛ مبدا مارکسیسم هم از درون غرب شکل گرفت.

وی با طرح این سئوال که امروز چه گفتمان رهایی بخشی در غرب وجود دارد، گفت: فرانسیس فوکویاما امروز اعلام می کند که پابان تمدن غرب فرا رسیده است، وقتی یک تمدن فاقد گفتمان شد، مرحله فروپاشی آن آغاز شده است؛ امروز تمام نهله های تمدن غرب از جنس شیطان پرسی، روابط جنسی و امثالهم است که بخش منجلالی این فرهنگ هم در حال خالی شدن است که امروز مردم بریده از معنویت غرب و مسیحیت هم به اسلام روی آورده است.

سلیمانی با تأکید بر اینکه اینکه آینده دنیا به شدت مذهبی خواهدبود، اظهار کرد: اسلام در بعضی از جوامع اروپایی جمعیت های میلیونی دارد؛ رشد اسلام و تشیع در آفریقا را ببینید؛ دلیل مواجهه آمریکا و نظام سلطه باجمهوری اسلامی این است که قدرت در دنیا را تغییر دادند.

ب/2623

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها