حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
مراسم گرامیداشت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور بسیجیان و مردم ولایتمدار بجنورد در زورخانه ی شهدای انقلاب اسلامی دهکده مقاومت بسیج به همت هیأت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی بسیج خراسان شمالی برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۱۲۱۴۹
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، اجرای آیین‌های زورخانه‌ای، همنوایی و حماسه‌خوانی مرشدان، تجلیل از مروجان فرهنگ پهلوانی در حوزه های مختلف و ... از برنامه‌های متنوع این روز ملی محسوب می‌شود.

در بخشی از این مراسم از خانواده شهیدان قربانی و براتی از شهدای هشت سال دفاع مقدس بجنوردی نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

این مراسم به همت هیأت ورزش های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی بسیج خراسان شمالی در محل زورخانه ی شهدای انقلاب اسلامی واقع در دهکده مقاومت بسیج بجنورد برگزار شد.


۱۷ شوال سالروز حماسه‌ای  است که در این روز مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در نبرد تن به تن با عمر بن عبدود فرمانده قدرتمند قریشیان با ضربه خود او را از پای درآورد، اما زمانی که عمر بن عبدود دیگر هیچ راهی جلوی پای خود ندید با پرتاب آب دهان به پیشانی آن حضرت که جلوه‌گاه نور حق و حقیقت بود خواست خشم مولا را برانگیزد، اما حضرت علی علیه السلام با حرکتش درس بزرگی به همه انسان ها دادند و شمشیر خود را زمین گذاشت تا مبادا کسی فکر کند ایشان برای فرونشاندن خشم خود ضربه ای به دشمن می‌زند.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین