حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
جلسه برنامه ریزی گرامیداشت شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم دهه کرامت، ۱۴ و ۱۵ خرداد و دهه امامت و ولایت با حضور اعضای شورا در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تشکیل گردید.
کد خبر: ۹۵۱۲۳۱۰
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، جلسه برنامه ریزی گرامیداشت شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم دهه کرامت، ۱۴ و ۱۵ خرداد و دهه امامت و ولایت با حضور اعضای شورا، در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تشکیل گردید.

حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی درجلسه برنامه ریزی گرامیداشت شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم دهه کرامت، ۱۴ و ۱۵ خرداد و دهه امامت و ولایت گفت:در برگزاری باشکوه مراسمات نیاز به هم افزایی داریم و انجام کار‌های بزرگ و بدون نقص از توان یک اداره خارج است و باید کار‌های قابل ارائه در سطح ملی و بین‌المللی رقم بخورد که این یک هدف مهم است.


وی یکی دیگر از اهداف جلسه را پیشگیری از موازی کاری و رفع تداخل دانست و پوشش دادن خلأ‌های موجود و معرفی الگو‌های موفق در برگزاری باشکوه مراسم و مناسبت‌های مختلف و تسری الگو به همگان بر اساس شاخصه‌های رشد در مجموعه‌های مختلف را از اهداف شورا بیان نمود.


حجت الاسلام و المسلمین مشرفی افزود: یکی دیگر از اهداف شورا مساعدت کردن به مجموعه‌های کم تحرک جهت فعال و پویا نمودن آنان است؛ لذا از نکات اصولی که باید مدنظر قرار گیرد این است که باید در مناسبت‌های مختلف تدارک ویژه داشته باشیم و کیفیت بالا در برگزاری مناسبت‌ها در نظر گرفته شود و باید محدود به عنوان جلسات نشویم و باید به تمام موضوعات و مناسبت‌ها بپردازیم.


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان نمود: همانطور که در کلان کشور نماینده ولی فقیه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سرفصل برنامه‌ها و مناسبت‌ها را از ولایت می‌گیرند، در استان نیز باید کلیه برنامه‌ها با هماهنگی نماینده، ولی فقیه در استان برگزار گردد.


وی افزود:شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه ذاتی تشکیل ستاد‌ها در مناسبت‌های مختلف را بر عهده دارد و برای هر مناسبت، شخصیت یا دستگاهی را به عنوان دبیر جهت پیگیری امور منصوب می‌کند و ما باید در استان به تناسب، این اقدام را دنبال نمائیم.


حجت الاسلام والمسلمین مشرفی با اشاره به اقدامات دشمن در برجسته کردن برخی بازیگران و حتی شخصیت‌های ساختگی مانند باربی و باب اسفنجی با تبلیغات رسانه‌ای و بهره‌برداری ابزاری از آنان در ابعاد مختلف از فروش لوازم التحریر تا تجارت کده‌های بزرگ فرهنگ مبتذل خود را به ذهن جوانان و نوجوانان تحمیل می‌کنند، افزود: ما علی رغم اینکه شخصیت‌های حقیقی و کمال یافته‌ای داریم، ولی در معرفی و تبیین این شخصیت‌ها که می‌توانند جامعه بشری را به کمال برسانند ضعیف عمل کرده ایم و به این ضعف اعتراف داریم و باید برای بهبود وضعیت برنامه ریزی واقدام نمائیم. به صورت نمونه فرزندان ما اسامی بازیکنان تیم‌های خارجی را میدانند، اما نمی‌توانند چهارده معصوم و دوازده امام را نام ببرند و این نشانه ضعف تبلیغات ماست و باید جهت انتقال به جایگاه واقعی اقدام کنیم.


وی با اشاره به اینکه شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، دهه کرامت و مراسم گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد و دهه امامت و ولایت را در پیش داریم از اعضای جلسه خواست علاوه بر برنامه‌های جاری، هر دستگاه یک برنامه ابتکاری و متفاوت متناسب با نیاز روز جوانان و در پاسخ به هجمه بیگانگان طراحی و اجرا کنند.


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، یکی از موضوعات کلیدی و راهکار جهت پوشش نقاط ضعف را عملیات مشترک جهت اوقات فراغت پیش رو دانست و افزود در استان باید در ایام تابستان و با محوریت مساجد و ظرفیت ادارات مختلف برنامه ریزی مناسب فرهنگی جهت جوانان و نوجوانان رقم بخورد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها