خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
با حضور رابطین عفاف و حجاب ادارات دولتی استان صورت گرفت؛
با حضور رابطین عفاف و حجاب ادارات دولتی استان، نشست هماهنگی قرارگاه بیست و یکم تیر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۱۲۳۷۱
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۸

قزوین_ به گزارش خبرنگار بسیج، صبح امروز نشست هماهنگی قرارگاه بیست و یکم تیر با حضور رابطین عفاف و حجاب ادارات دولتی استان در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین احمدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین بعد از ارائه گزارشی از فعالیت ستاد در قرارگاه بیست و یکم تیر در سال گذشته گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر طبق ابلاغیه های کشوری باید دستگاه دولتی، خدمات رسان، دستگاه های خصوصی را مورد بازرسی قرار دهد و شاخص هایی را که به ادارات ابلاغ شده است مورد ارزیابی قرار دهد و در نهایت امتیاز دهی نماید.

وی افزود: از هجدهم اردیبهشت ماه فعالیت قرارگاه شروع شده است و تا پایان تیر ماه مراحل قرارگاه بیست و یکم تیر به سرانجام خواهد رسید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: در قرارگاه بیست و یکم تیر امسال در سه حوزه دستگاه ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. موضوع اول پوشش کارکنان است که بر اساس دستورالعمل پوشش کارکنان دستگاه دولتی ادارات مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.موضوع دوم وضعیت پوشش مراجعین به دستگاه ها هستند کسانی که از درب ورودی ادارت وارد می شوند جز مراجعین ما حساب می شوند و باید بر اساس ضوابط پوشش مناسب داشته باشند تا ما به آن ها خدمات ارائه کنیم.طبق قانون ارائه خدمات به افرادی که کشف حجاب کرده اند ممنوع است. موضوع سوم تکالیفی است که دستگاه ها در رابطه با پوشش کارکنان و ارباب رجوع دارند.

این مسئول تشریح کرد: گام اول قرارگاه بیست و یکم تیر برقراری جلسات با رابطین عفاف و حجاب دستگاه ها است و این رابطین باید طرح را در دستگاه متبوع با همکاری شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها مورد پیگیری قرار دهند.

وی اضافه کرد: در ابتدای امر رابطین باید به تبیین صحیح طرح قرارگاه ۲۱ تیر در دستگاه های متبوع خود بپردازند و شاخص های عفاف و حجاب که به تمامی دستگاه ها ابلاغ شده است باید به طور کامل به اطلاع تمامی کارکنان ادارات برسد.

احمدی گفت: در مرحله دوم رابطین عفاف و حجاب باید رعایت دستوالعمل های پوشش را در ادارات وضعیت سنجی کرده و نتیجه را به اطلاع ستاد امر به معروف و نهی از منکر برسانند و اگر اختلالی در پوشش یا نوع روابط کارکنان وجود دارد طبق زمان بندی ای که خود ادارات به ستاد اعلام خواهند کرد این مشکلات معضلات رفع خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: مرحله اول نظارت بر پوشش کارکنان توسط شورای امر به معروف و نهی از منکر همان اداره انجام خواهد شد و در مرحله دوم ستاد به صورت نامحسوس و سر زده در ادارات حضور خواهد یافت در مرحله سوم هم نمایندگان مورد وثوق ستاد به صورت محسوس در ادارات حاضر شده و وضعیت پوشش کارکنان و مراجعین را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پایان گفت: در نهایت با استفاده از گزارش هایی که از این سه مرحله نظارت به دست خواهند آمد نمره اداره و مدیر آن محاسبه خواهد شد و نمره برای شخص مدیر و رئیس آن دستگاه ثبت خواهد شد.

 

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها