خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
سعادت عنوان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان البرز بیشترین عملیات امداد و نجات را در سطح استان انجام داده و نسبت به پاسخگویی به ۲۰۰ حادثه جاده ای اقدام نموده است.
کد خبر: ۹۵۱۲۳۷۶
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۲

قزوین_ بهنام سعادت رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان البرز در گفتگو با خبرنگار بسیج، ضمن تبریک هفته هلال احمر، با اشاره به خلاصه ای از فعالیت های شاخص جمعیت هلال احمر شهرستان البرز در سال ۱۴۰۱ بیان کرد: با توجه به اینکه ارائه آموزش های همگانی و خدمات امداد و نجات از تکالیف جمعیت هلال احمر می باشد در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۱۱ دوره آموزشی پایه و تخصصی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان برنامه ریزی گردیده و ۱۳۷۰ نفر از آحاد جامعه شهری و روستایی با استفاده از ظرفیت جمعیت شهرستان و خانه های هلال با هدف اشاعه فرهنگ خود امدادی و دیگر امدادی آموزش دیدند. 

وی افزود؛ با توجه به اینکه اتوبان قزوین تهران یکی از پرترددترین محورهای کشور می باشد، امدادگران و نجاتگران پایگاه امدادی محمدیه در سال ۱۴۰۱ بیشترین عملیات امداد و نجات را در سطح استان انجام داده و نسبت به پاسخگویی به ۲۰۰ حادثه جاده ای اقدام نمودند.

سعادت عنوان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان در واحد داوطلبان، در سال گذشته، ۴ دوره کاروان سلامت در مناطق کم برخوردار باورس، مهاجرانی، بیدستان و روستاهای اردک و محمد ده طارم سفلی برگزار نمود که شامل ارائه خدمات دارویی، درمانی، فضای دوستدار کودک و ارائه بسته های معیشتی به جامعه هدف بود. 

وی تصریح کرد: بیش از ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده از استان به صورت کمک بلا عوض و بیش از ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به بیماران نیازمند پرداخت گردید. همچنین بیش از ۹۰۰ بسته معیشتی در بین جامعه هدف شهرستان توزیع گردید.

رئیس جمعت هلال احمر شهرستان البرز تشریح کرد: جهت افزایش سطح آمادگی نیروهای عملیاتی تعداد ۱۵ مانور و ۴۵ دوره توان افزایی در سطح شهرستان برنامه ریزی و برگزار گردید و در اجرای طرح سپاس با ۹ خانواده شهید دیدار صورت گرفت و در این دیدارها از مقام‌ شامخ شهیدان قدردانی گردید.

وی در خصوص بانک امانات تجهیزات پزشکی شهرستان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴ قلم از تجهیزاتی که بیشترین کاربرد را دارد در مدل های مختلف از ظرفیت خیرین تهیه شده و برای استفاده نیازمندان به صورت رایگان ارائه می گردد که انتظار می رود با جهت دهی مناسب کمک خیرین بیشتری در راستای تقویت این بانک امانات صورت گیرد.

مطالبه اول ازمسئولین شهرستان و استان

وی افزود: با توجه به اهمیت و لزوم وجود انبار امدادی در شهرستان جهت دپوی ۱۶ قلم از اقلام امدادی به میزان ۲ درصد از جمعیت شهری و روستایی، در حال حاضر با توجه به دستور مدیریت استان، جهت ایجاد کمپ ماده ۱۶، انبار امدادی شهرستان در اختیار بهزیستی قرار گرفته است، لذا در صورت بروز حادثه سرعت عمل امدادرسانی برای ترابری و انتقال اقلام امدادی جهت پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان ناشی از سوانح طبیعی کاهش چشمگیری خواهد یافت. لذا برون رفت از این مشکل عزم سایر دستگاه های مردم نهاد همگن را می طلبد.

مطالبه دوم ازمسئولین شهرستان و استان 

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان که ذاتا ارگانی عام المنفعه و خدمات رسان است و تا کنون خدمات رایگان بسیاری را به جوامع هدف خود ارائه نموده خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان فاقد ساختمان اداری و مستاجر حل اختلاف دادگستری می باشد و امکان پرداخت اجاره های سنگین کنونی را ندارد. در حالی که برای خدمت به مردم، حداقل فضای استاندارد مورد نیاز می باشد و ادامه این وضعیت ممکن است منجر به ایجاد خلل در ادامه فعالیت های هلال احمر در شهرستان گردد.

سعادت در پایان گفت: امید است در سال ۱۴۰۲ با کمک سایر ارگان ها و دستگاه های خدمات رسان و مردم نهاد بتوانیم گام های موثر و بلندتری در راستای خدمت به مردم برداریم.

 

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین