حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
برای نخستین‌بار در شیراز برگزار می‌شود:
رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر فارس از برگزاری همایش ملی «زن، جامعه و امنیت» برای تبیین مقام و شخصیت زن مسلمان ایرانی به میزبانی مجمع رهروان استان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۱۲۷۵۱
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سردار سیروس سجادیان در نشست خبری با اشاره به اینکه فعالیت این مجمع در امور فرهنگی است، گفت: با توجه به مورد هجمه قرار دادن ارزش‌های دینی و عفت عمومی در جامعه و مقابله و مبارزه‌ی علنی و سازمان یافته توسط دشمنان اسلام و انقلاب برعلیه زنان مسلمان و پاک دامن ایران اسلامی، همایش ملی زن – جامعه – امنیت برای تبیین مقام و شخصیت زن مسلمان ایرانی به میزبانی مجمع رهروان استان فارس برگزار می‌شود.

سجادیان هدف از برگزاری این همایش را روشنگری و مقابله با دسیسه‌ها و تحریفات دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی، معاندین انقلاب اسلامی، معاندین و مخالفین ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی نسبت به زنان ایرانی اعلام کرد.

سجادیان از فراخوان و ارسال مقاله به دبیرخانه این همایش صحبت کرد و ادامه داد: محور‌های این همایش شامل تبیین مقام زن در جمهوری اسلامی، نقش زن ایرانی در فعالیت‌های اجتماعی - فرهنگی - علمی - پزشکی - اقتصادی - سیاسی - امنیتی - زیست محیطی، نقش زن در تولید امنیت فردی - خانوادگی - اجتماعی - عمومی و امنیت پایدار و حقوق زن در نظام حقوقی جمهوری اسلامی خبر داد.

او تصریح کرد: در این همایش از بانوان موفق و تاثیرگذار در زمینه‌های مختلف اجتماعی، علمی، فرهنگی، هنری و سایر موارد در ابعاد و اقشار مختلف جامعه دعوت شده تا ضمن گردهمایی این بانوان، زمینه‌ی معرفی زنان موفق به جامعه بیش از پیش فراهم شود.

سجادیان با اشاره به اینکه تبیین حقوق زن در جمهوری اسلامی و نقش زن در امنیت فردی، خانوادگی، اجتماعی و عمومی درهمایش مورد تبادل نظر قرار می‌گیرد گفت: ما حصل این همایش بعنوان دستاورد‌های زنان ایرانی در تولید امنیت و موفقیت فردی و اجتماعی به مخالفان دیده گا‌های زن موفق ایرانی و مسلمان منعکس می‌شود.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس زمان برگزاری همایش را پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: این همایش با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از بانوان نخبه، تاثیرگذار و فعال در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، قضایی، سیاسی، اقتصادی، سلامت، علم و فن آوری، زیست محیطی، حقوقی، علوم پزشکی، امنیتی، انتظامی و تعدادی از همسران، و مادران شهدای عزیز دفاع مقدس، امنیت، مدافعین حرم، امر به معروف و نهی از منکر، سلامت و دختران و همسرانِ جانبازان، آزادگان، ایثارگران، رزمندگان و جهادگران و تعدادی از مدیران و کارگزاران، برگزار می‌شود.

سجادیان سخنران اصلی این همایش را دکتر مصطفی ایزدی رئیس هیئت امنا مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور اعلام کرد و گفت: در این همایش از برگزیدگان ارسال مقالات در ۴ محور شخصیت زن، فعالیت زنان، حقوق و امنیت زن تقدیر خواهد شد.

او در بخش دیگری ماموریت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر را تحقق اصل هشتم قانون اساسی اعلام کرد و گفت: براساس اصل هشتم قانون اساسی مردم می‌توانند نسبت به دولت، مردم نسبت به مردم و دولت نسبت به مردم امر به معروف و نهی از منکر کنند.

سجادیان گفت: منظور از دولت اجزای حاکمیت است که شامل قوای ۳ گانه نیرو‌های مسلح و دستگاه‌هایی که شمول قوانین و مقررات عمومی نسبت به آن‌ها مستلزم ذکر نام است.

او گفت: این مجمع تحت عنوان سازمان مردم نهاد مجوز فعالیت را از وزارت کشور دریافت کرده و ریاست آن در تهران برعهده دکتر ایزدی است.

سجادیان با بیان اینکه این مجمع دارای ساختار و تشکیلاتی تحت معاونت مردم به مردم، مردم به دولت و دولت به مردم است تصریح کرد: امر به معروف ونهی از منکر در تمام حوزه‌های زیست محیطی، اجتماعی، امنیتی، سیاسی علم و فناوری و ... در قالب کار فرهنگی و بر اساس قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر عملیاتی می‌شود.

به تاکید این مقام مسول وظیفه‌ی اصلی این مجمع در ۴ حوزه تعریف شده از جمله؛ روشنگری در سطح جامعه که مردم نسبت به قوانین و خواسته‌های خود از حاکمیت آگاه می‌شوند، حمایت به این صورت که مجمع از اجزای حاکمیت در راستای انجام وظایف حمایت می‌کند، پیگیری با این محوریت که برابر قانون و سیاست‌های کلی نظام موضوعی که برای اجزای حاکمیت در نظر گرفته شده پیگیری می‌شود و مطالبه گری به عنوان چهارمین وظیفه است که در این مرحله چنانچه سازمان و یا نهادی وظیف خود را انجام نداده باشد در چهار چوب قانون مورد مطالبه قرار میدهد تا هر گونه اهمال و کم کاری که موجب ضرر به مردم شده است مورد پیگیری قرار گیرد.

سجادیان از حمایت امام جمعه شیراز، شهرداری و شورای اسلامی شیراز، معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی سپاه فجر و انتظامی استان، سازمان تبلیغات، معاونت فضای مجازی صداو سیمای مرکز فارس و استانداری و رسانه‌های استان که در این همایش با مجمع همکاری به عمل آورده قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها