خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
  فرمانده جبهه مقاومت گفت : در جنگ هشت ساله تحمیلی ۱۸۰ هزار نفر به مقام رفیع شهادت رسیدند و یک وجب خاک هن به دشمن داده نشد
کد خبر: ۹۵۱۵۷۱۷
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۴

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار احمدرضا باهک در مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر که در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران شهر آبیک برگزار شد، انگیزه آغازگران جنگ تحمیلی را منطقه‌ای و جهانی و از میان برداشتن نظام نوپای اسلامی و از دست دادن طاغوتی به نام ژاندارم منطقه و تعادل منطقه دانست و اظهار کرد: دشمنان منافع جهان اعم از نفت و ذخایر و معادن را در ایران از دست داده بودند و نمی توانستند طاقت بیاورند و نمی خواستند اجازه دهند انقلاب نوپا به راه خود ادامه دهد و به نتیجه برسد. 

وی افزود: دشمنان قصد داشتند با توجه به وجود ۶۵ درصد شیعه در عراق و ۹۵ درصد شیعه در ایران، این دو کشور را در مقابل هم قرار دهند و دو طرف را بکشند، صدام هم که تازه رئیس جمهور شده بود با پشتیبانی کشورهای عربی و بلوک شرق و غرب جنگ را آغاز کردـ

این یادگار دفاع مقدس اختلاف مرزی، قبیله ای، مذهبی، دینی و انقلاب راه از علل تحمیل جنگ علیه ایران ذکر و تصریح کرد: امام راحل فرموده بود که انقلاب را صادر می‌کنیم که احساس نگرانی دشمن از تکثیر انقلاب را می توان یکی دیگر از دلایل جنگ علیه ایران بیان کرد. 

باهک افزود: در عملیات بیت المقدس خرمشهر شهر پس از ۵۷۶ روز با رشادت های رزمندگان اسلام به آغوش نظام برگشت که ۱۹ هزار نفر اسیر شدند و در مجموع در خرمشهر حدود ۵۰ هزار نفر از عراقی ها حضور داشتندـ

وی بیان کرد: جنگ ایران و عراق بعد از فتح خرمشهر دو مقطع زمانی خاص داشت که نخست این بود که همه در تلاش بودند دشمن را از خاک ایران بیرون کند و دوم اینکه پس از آزادی دشمن درصدد دست درازی بوده و است که جوانان باید مراقب باشند جنگ را تحریف نکنند و به انحراف نبرند. 

این رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: در کشور ما سه جنگ رخ داده که شامل جنگ جهانی اول، دوم و سوم یعنی جنگ تحمیلی می شود که در جنگ جهانی اول، حدود ۹ میلیون نفر تلفات داشتیم که به دلیل قحطی گرسنگی و بدبختی بوده است اما ما طرف جنگ نبوده ایم بلکه حاکمان آن زمان ذلیل ترین انسانها بودند، در جنگ جهانی دوم ۳ میلیون نفر بر اثر قحطی و گرسنگی جان خود را از دست دادند و محمدرضا شاه خائن بحرین را دو دستی تقدیم کرد. 

باهک تعداد شهدای جنگ تحمیلی به همراه شهدای ترور و کشتار منافقین را 240 هزار نفر عنوان کرد و افزود:در دوران دفاع مقدس یک وجب خاک به دشمن داده نشد و یک نفر هم بر اثر گرسنگی جانش را از دست نداد. 

وی گفت: مسیر و تاکتیک دشمن تغییر یافته و ما با تمام وجود در برابر دشمنان ایستاده‌ایم و در کنار هم باید بتوانیم از پیچ خطرناکی که در آن قرار داریم، عبور کنیم.

در پایان این مراسم از تنی چند از جانبازان و خانواده های شهدای عملیات بیت المقدس شهرستان آبیک تجلیل شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار