خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
رییس کل دادگستری استان قزوین از تثبیت و سنددار شدن بیش از ۴۳ درصد از اراضی زراعی استان قزوین در اجرای طرح قانون حدنگار خبر داد.  
کد خبر: ۹۵۱۶۰۹۷
|
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴

 

قزوین_ به گزارش خبرگزاری بسیج، علی شعبانی در تشریح این خبر اعلام داشت: کل اراضی زراعی مشمول کاداستر استان قزوین 426 هزار هکتار است که عملیات اجرایی و تثبیت آن از سال 1393 آغاز شده و بر اساس اقدامات انجام شده، تاکنون بیش از 43 درصد از اراضی ثبت و سنددار شده است.

وی افزود: طی سال های اخیر اجرای قانون حدنگار به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفته و به همین خاطر 30 از اراضی زراعی صرفاً در سال 1401 تثبیت شده و شاهد پیشرفت قابل قبولی در این حوزه هستیم و این امر با اهتمام دستگاه های متولی و مشارکت مردم در اجرای طرح کاداستر و قانون حدنگار محقق شده است و بی تردید در سال جاری نیز این موضوع با جدیت بیشتر پیگیری می شود.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان داشت: در بحث ضرورت عمل به تکالیف قانونی در راستای اجرای قانون حدنگار؛ ریاست قوه قضاییه تاکید بسیار داشته اند و از ابتدای سال جاری دو نشست تخصصی با حضور ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در استان قزوین و با مشارکت استان های البرز، زنجان و گیلان برگزار شده است و به همین خاطر تمامی دستگاه ها و نهادها باید نسبت به اجرای طرح حدنگار جدیت داشته و با دستگاه قضایی همکاری کنند.

شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در خاتمه اظهار داشت: نشست های کارگروه استانی اجرای بهینه طرح کاداستر به صورت ماهانه در دادگستری کل استان با حضور دستگاه های متولی تشکیل می شود و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب در جهت پیشرفت طرح کاداستر در دستور کار قرار دارد و تمامی دستگاه ها می بایست در جهت رفع موانع و مشکلات موجود در اجرای طرح اقدام کنند، تا در سال جاری بخش اعظم اراضی استان تثبیت و سنددار شوند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین