خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
. رژه خودرویی و موتوری با حضور نیروهای بسیج حوزه صاحب امام حسن مجتبی (ع) و مردم شهید پرور رامهرمز برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۱۶۲۷۸
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹

به گزارش خبرگزاری بسیج رامهرمز، سرگرد پاسدار عبالستار داودی در حاشیه این آیین با بیان اینکه سوم خرداد یک رویداد بزرگ دوران دفاع مقدس، ارزشی و انقلابی و یک حماسه بزرگ ملی است گفت: حماسه فتح خرمشهر محصور در جغرافیای شهرستان خرمشهر و کشور نیست بلکه نقطه عطفی در تاریخ معاصر خاورمیانه است.

 

سرگرد داودی اظهار داشت: سوم خرداد طلیعه پیروزی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و کانون همدلی و همگرایی همه نیروهای مسلح زیر پرچم فرماندهی معظم کل قوا برای حفظ تمامیت ارزی، امنیت ملی و حماسه سازی‌های است.

 

وی با بیان اینکه اگر آوازه خرمشهر جهانی است به واسطه سوم خرداد است گفت: سوم خرداد خرمشهر را بین المللی و جهانی کرد و تحولات جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

 

ایشان در پایان گفت: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان روز مقاومت،ایثار و پیروزی نامگذاری شده است.

آزادسازی خرمشهر که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ با ایثار، عشق، جانبازی و به کارگیری پیچیده ترین فنون نظامی حاصل شد، نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس شناخته شده و از این روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌ شود.

عملیات بیت‌المقدس که بعدها به نام فتح خرمشهر معروف شد، در جبهه‌ای به طول ۱۷۰ کیلومتر و به وسعت ۶ هزار کیلومتر مربع اجرا شد.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین