حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
صابر ماهانی از فعالیت ۶٠٠ هزار معلم در قرارگاه جهاد تبیین، در قالب دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های تبیین، خبر داد و بر نقش پررنگ بسیج مدارس در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کرد.
کد خبر: ۹۵۱۶۳۰۴
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸

۶٠٠ هزار معلم در قرارگاه جهاد تبیین فعالیت دارند/بسیج مدارس در اجرای سند تحول بنیادی آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، علی  صابر ماهانی  مسئول سازمان بسیج فرهنگیان در همایش سراسری شبکه مدیران بسیج فرهنگیان، اظهار کرد: باید برای تحقق رهنمود‌های مقام معظم رهبری تلاش کنیم، ما سرباز ولایت هستیم و نباید حرف ولی، روی زمین بماند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور با تأکید براینکه گروه تحول و پیشرفت را باید در مدارس تشکیل دهیم، گفت: با در نظر گرفتن جامعیت مدرسه، خیلی کار‌ها را می‌توان انجام داد.

صابر ماهانی ادامه داد:  عملکرد تیم‌های پیشرفت مدارس، باید بررسی جدی شود، زیرا این موضوع  مهمی است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با تأکید بر اینکه امروز به معلمان متعهد نیاز داریم، تصریح کرد: با گزینش درست مدارس، خیلی از ضعف‌ها برطرف می‌شود و ما دخالتی در امور گزینش آموزش و پرورش نداریم.

صابر ماهانی سازمان پژوهش را قلب آموزش و پرورش برشمرد و اظهار کرد: این سازمان ، اقدامات خوبی انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به تهیه حدود ۳٠ نشریه رشد، بر تیراژ بالای برخی از این نشریه‌ها تأکید کرد و افزود: بسیاری از این نشریه‌ها در اختیار مربیان قرار داده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مدارس را در اجرای سند تحول بنیادی آموزش و پرورش باید بسیج کنیم، اضافه کرد: در کنار این موضوع، از طرفی هم ارتباط خاصی باید با مسجد داشته باشیم، زیرا مساجد در تربیت دینی جایگاه بالایی دارند.

صابر ماهانی با اشاره یه اهمیت جهاد تبیین، بر لزوم حرکت در این مسیر با روحیه جهادی تأکید کرد و گفت: حدود ۶٠٠ هزار معلم در قرارگاه جهاد تبیین در قالب دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های تبیین فعال هستند همچنین باید گفت  اردو‌های راهیان نور و پیشرفت هم سنگر مهمی در تحقق جهاد تبیین است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور، خدمت به معلمان را یک جهاد برشمرد و اظهار داشت: شهید رجبی یک الگو برای ماست و باید از جایگاه این شهدای عالیقدر استفاده کرد، و با بهره مند شدن از کتب پیرامون شهدای دفاع مقدس، تکلیف خود را درست انجام دهیم.


مسئولیت سنگین بسیج فرهنگیان در گام دوم انقلاب

وی با اشاره به مسئولیت سنگین بسیج فرهنگیان در گام دوم انقلاب، بر لزوم افزایش کارآمدی آموزش و پرورش تأکید و خاطرنشان کرد: حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ، در اینباره با استادیار‌های ما جلسه بر گزار می‌کند که این یک حرکت ارزشمند است.

ت/۲۶۲۳
انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین