حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
صفارهرندی گفت: دشمن طوری فضاسازی رسانه‌ای می‌کند تا توهم ایجاد شود که تنها راه چاره ارتباط با آمریکاست، اما مسائل کشور در حال حل شدن بوده و با عملکرد درست می‌توان از سد گرانی‌ها هم عبور کرد.
کد خبر: ۹۵۱۶۴۱۴
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، یادواره شهید فرهادی تنها شهید خبرنگار خراسان جنوبی با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)، مشاور استاندار در امور ایثارگران، فرماندار بیرجند و جمعی از مدیران برگزار شد.

محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ارتباطات جهانی بیش از هر زمانی در دولت سیزدهم بهتر شده، گفت: روابط ایران با همسایگان و قدرت‌های بزرگی که آمریکا و اروپا هم دنبال ارتباط گیری با آن‌ها هستند، گسترده‌تر شده است.

وی افزود: آمریکا ناگزیر است به چین نزدیک شود، اما در خلاء این قدرت فرصت برای کشور‌های جهان سوم و آزادیخواه فراهم شده اگرچه هنوز عده‌ای اعتقاد دارند باید به سراغ آمریکا برویم.

صفارهرندی اظهار داشت: برخی رسانه‌ها نیز به گونه‌ای به این حرف باطل دامن می‌زنند که باید آینده خود را به ایالات متحده آمریکا گره بزنیم تا به موفقیت برسیم، اما واقعیات جامعه آمریکایی نشان می‌دهد که رقبای آن در حال پیشی گرفتن از این ابرقدرت هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جهان به سمت ارتباط چند کشور پیش رفت و ایران هم در این ارتباطات حضور دارد لذا برای دولت سیزدهم افتخار بزرگی است که در اجلاس شانگ‌های حضور یافت آن هم مجلسی که یک سوم اقتصاد جهان در آن است لذا نیازی به دلار نداریم که نوسانات آن را بررسی کنیم.

به گفته وی؛ با این وجود عده‌ای از طریق رسانه تلاش دارند به ایالات متحده آمریکا و مسایل ارز و دلار تنفس مصنوعی بدهند.

صفار هرندی با ابراز امیدواری به اینکه قدرت پنهان جمهوری اسلامی به زودی به جهان ثابت شود گفت: صد‌ها شرکت دانش بنیان تلاش دارند بدون تعلق داشتن به خارج، نیاز‌های خود را در داخل تأمین کنیم و هرچه امکان تولید آن در داخل نباشد نیز از مسیر عزت به دست بیاید.

وی تصریح کرد: دشمن طوری فضاسازی رسانه‌ای می‌کند تا توهم ایجاد شود تنها راه چاره ارتباط با آمریکاست، اما مسایل کشور در حال حل شدن بوده و با عملکرد درست می‌توان از سد گرانی‌ها هم عبور کرد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم دلسوز ملت است، افزود: رئیس جمهور به شکل جهادی در حال تلاش است و آمادگی خدمت به مردم و صداقت در وعده از شاخصه‌های این دولت می‌باشد لذا در انعکاس واقعیت‌ها باید تلاش کرد.

وی قدرت رسانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: با علم به این کارکرد مهم رسانه می‌توانیم بر فضا سازی‌های خطرناک دشمن غلبه کنیم و در شرایط فوق‌العاده به رتبه‌های بالاتر برسیم.

صفار هرندی با اشاره به رتبه اقتصاد ایران در دنیا گفت: قطعاً با مسیری که در سال‌های اخیر شروع شده، سرعت رشد به گونه‌ای خواهد بود که تبدیل به ابرقدرت خواهیم شد اگرچه به لحاظ نظامی ابرقدرت شناخته شده‌ایم، اما این اتفاق در ساحت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هم دور از انتظار نیست.

وی افزود: ایران به نقطه‌ای رسیده که هم خود و هم دیگر ملت‌ها را حفظ می‌کند، امروز دست پرورده‌های جمهوری اسلامی، خود معلم و راهبر شده‌اند و تأثیر فراوانی از رهبر جمهوری اسلامی و مریدان رهبری گرفته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اگرچه هنوز اشکالاتی در درون نظام به دولت، مجلس و دستگاه قضا وارد است، اما باید درصدد رفع آن باشیم و رهبر معظم انقلاب هم همواره به این موضوع تأکید دارند.

وی گفت: تیم اقتصادی دولت بتدریج در حال اصلاح امور است و امیدواری برای ایجاد انسجام و یکپارچگی وجود دارد، زیرا پراکندگی مشکلاتی را سبب می‌شود.

صفار هرندی عنوان کرد: با همه مشکلات موجود، اما جمعیتی که امسال لحظه تحویل سال در حرم مطهر امام رضا (ع) جمع شدند، نشان می‌دهد آینده از آن مردمی است که پیرو ولایت هستند و حق بر همه مشکلات غالب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن اعتراف کرده که این مردم به نقطه‌ای رسیده‌اند که تهدید در آن‌ها اثرگذار نیست، گفت: این همان چیزی است که علمای علم سیاست و روابط بین‌الملل به آن شرایط بازدارندگی می‌گویند لذا دشمن به جایی رسیده که از شرارت‌های خود مأیوس شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بخشی از بازدارندگی‌ها محصول سلاح‌هایی است که دشمن از آن نگران است، افزود: همین موشکی که اخیراً رونمایی شد از همه رادار‌های دشمن عبور می‌کند لذا در این شرایط دست به شرارتی نمی‌زند که پاسخ آن سنگین باشد.

صفار هرندی اظهار داشت: آنچه حضرت امام خمینی (ره) از آن به عنوان فتح الفتوح یاد می‌کند، رشادت‌هایی است که رزمندگان بدون ترس به دل جنگ می‌زدند و سهم یکایک شهیدان از سهم همه موشک‌ها بالاتر است. 

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها