خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه مشترک وبیناری ستاد ثبت‌نام استان؛
  سیاهکلی عنوان کرد: هزینه ای به جز وجوه بیمه و کتب درسی و لباس هنرستان‌ها دریافت نشود و دریافت هر هزینه‌ای بجز هزینه های فوق ممنوع است. همچنین دریافت وجه دستی و یا واریز وجه به حساب شخصی ممنوعیت دارد.
کد خبر: ۹۵۱۶۴۲۷
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸

 

 

قزوین_ به گزارش خبرنگار بسیج، صبح امروز مشترک وبیناری ستاد ثبت‌نام استان با دبیران ستاد ثبت‌نام نواحی و مناطق استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل، کارشناس مسئول و کارشناسان ارزیابی عملکرد اداره کل و ادارات نواحی و مناطق استان برگزار گردید.

در این جلسه مدیرکل آموزش وپرورش ضمن تبریک دهه کرامت بیان کرد: شعار امسال ثبت‌نام مطلوب، عدالت محوری و خانواده مداری است و باید رویکرد تربیتی در ثبت‌نام مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: سیاست اقدامی و اقناعی در مواجهه با والدین در ثبت‌نام ضروری است و استفاده از ادبیات ارجاع بیهوده به ادارات ادبیات مناسبی نیست که موجب تلف شدن وقت اولیا و کارکنان اداری می شود.

سیاهکلی اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی حقوق شهروندی رعایت شود و در صورت امکان با خانواده‌ها همکاری لازم صورت پذیرد. در مقابل خانواده‌‌های محترم نیز جهت ثبت‌نام به مدارس محل سکونت خود مراجعه نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: مدیران مدارس؛ رفتاری نکنیم که موجب بی اعتمادی خانواده ها به ما شود و به نهادهای نظارتی مراجعه کنند، کاری کنیم که ملجأ و پناهگاه خانواده‌ها باشیم نه اینکه از دست ما به جای دیگر پناه ببرند.

وی افزود: به بانوان بی‌حجاب خدمات ارائه نشود؛ تذکرات لازم داده شود و کارکنان مدارس در رعایت عفاف و حجاب پیشگام باشند.

سیاهکلی تصریح کرد: هزینه ای به جز وجوه بیمه و کتب درسی و لباس هنرستان‌ها دریافت نشود و دریافت هر هزینه‌ای بجز هزینه های فوق ممنوع است. همچنین دریافت وجه دستی و یا واریز وجه به حساب شخصی ممنوعیت دارد.

وی افزود: برنامه ریزی لازم برای سرویس های دانش آموزی توسط کارشناسی انجمن اولیا و مربیان ادارات و با کمک کارگروه ماده ۱۸ صورت گیرد تا با شروع سال تحصیلی جدید خانواده ها مشکل ایاب و ذهاب نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: در راستای کاهش مراجعات اولیا به مدارس غیرمرتبط با محل سکونت، تلاش شود عدالت آموزشی در همه مدارس برقرار باشد و دقت لازم در خصوص سازماندهی معلمان صورت گیرد.

سیاهکلی اضافه کرد: از تغییر شکل و رنگ لباس فرم مدارس به شدت پرهیز شود تا هزینه اضافی به اولیا تحمیل نشود؛ اگر دانش آموزی دارای لباس فرم مناسب است اجبار به تغییر لباس نشود.

وی گفت: مدیران شخصا در بحث مدیریت مالی لباس فرم وارد نشوند و این بحث از طریق انجمن اولیا و مربیان پیگیری شود. تکریم ارباب رجوع و حسن خلق در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد. مصاحبه و تعیین شرایط خاص جز در مدارس خاص ممنوع است.

این مسوول خاطرنشان کرد: از روند ثبت نام مدارس با رعایت اخلاق و احترام بازدید کارشناسی به عمل آید و در این راستا کارگروهی تشکیل و از تمام مدارس بازدید شود. پروژه مهر جدی گرفته شود و ملزومات اولیه مدارس در تعطیلات پیش رو تهیه شود.

سیاهکلی بیان کرد: شرط اصلی کار شما مسئولین ارزیابی عملکرد رعایت ضوابط و مقررات است؛ بنابراین با سعه‌صدر پاسخگوی مراجعات ارباب رجوع باشید و بر کار کارشناسی های دیگر نظارت کنید تا وفق قوانین و مقررات عمل شود. در خصوص متولدین دوم مهر به بعد قابل ذکر است اول دانش آموزان لازم التعلیم در اولویت قرار دارند؛ در صورت وجود ظرفیت از این سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان هم مدنظر قرار گیرد تا دانش آموزان در کمال صحت و سلامت وارد مدارس شوند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین