حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور:
شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۱۶۴۳۰
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

 

اماکن دولتی به نام شهدا مزین شود

قناعت استاندار خراسان جنوبی  در این جلسه بر نامگذاری ساختمان‌ها و اماکن دولتی به نام شهدا تأکید کرد و گفت: نامه‌ای باید برای شهرداران تهیه شود تا کمیته‌های نامگذاری با حضور نماینده‌ای از بنیاد شهید و دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار گردد و نامگذاری‌ها بر اساس لیست پیشنهادی از نام شهدا در اولویت قرار گیرد.


وی تأکید کرد: انتظار می‌رود ظرف ۲ سال بحث چاپ کتاب وصایای شهدا به انجام برسد و تا سال ۱۴۰۳ بتوان این اقدام مهم فرهنگی را به نتیجه رساند.

استاندار ادامه داد: تا زمان تأمین اعتبار لازم چاپ دیجتال کتاب وصایای شهدا در دستور کار قرار گیرد.

وی در خصوص ساخت مجموعه فرهنگی در گلزار شهدای بیرجند هم گفت: باید نقشه مهندسی طراحی شده و در بازه سه ساله بودجه لازم برای اجرای آن پیش بینی شود.

قناعت عنوان کرد: موضوع اختلاف بنیاد شهید و دانشگاه علوم پزشکی در خصوص باغ زرشکی هم مطابق آنچه رأی دادگاه بوده باید پیگیری شود.

وی در خصوص مشکل مسکن جامعه ایثارگران نیز گفت: در بحث تأمین زمین مشکلی وجود ندارد، ولی موضوع ساخت و ساز باید به نحوی مدیریت شود که کمترین فشار بر این قشر وارد آید.

استاندار اظهار داشت: برای بازسازی معراج شهدا به منظور بهره برداری پارک موزه دفاع مقدس هم استانداری با تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان همکاری می‌کند.

وی گفت: در بحث مولد سازی بخشی از درآمد کشور از محل فروش اموال و املاک مازاد دستگاه‌هایی اجرایی است لذا در استان خراسان جنوبی به جهت کم برخورداری از دست دادن یک ساختمان تبعات جبران ناپذیری دارد، لذا در بهره برداری از ساختمان‌ها باید دقت نظر داشت و با تصمیم درست هزینه کرد‌ها به سمت بیشترین بهره وری باشد.

قناعت ادامه داد: انتصاب حجت الاسلام اوحدی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم جای تبریک و تقدیر دارد که امید است دستگاه‌های فرهنگی همکاری تنگاتنگی داشته باشند تا شرمنده خانواده شهدا نشویم.

همچنین در این جلسه، طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از نحوه نامگذاری معابر گلایه مند شد و گفت: نظارت بر موضوع تعیین نام معابر و تجدیدنظر شهرداری ها در انتخاب نام برخی معابر از جمله در سایت اداری بیرجند مورد انتظار است. 

وی اظهار داشت: تکمیل المان شهدا در بلوار شعبانیه هم طبق نقشه بر عهده شهرداری بیرجند قرار می گیرد تا زودتر به بهره برداری برسد. 

معاون سیاسی استاندار ادامه داد: طبق آنچه دستورالعمل وزارت کشور است، مصوبه نامگذاری معابر به نام شهدا باید به تأیید شورای نامگذاری در فرمانداری برسد. 

وی یادآور شد: بدون هماهنگی بنیاد شهید تابلویی از نام شهید در هیچ معبر یا میدانی نباید جابه جا شود. 

فرماندار بیرجند هم گفت: شورای نامگذاری در فرمانداری مکلف به تأیید نام شهدا برای معابر است که در حال حاضر مصوبه ای به این شورا ارجاع نمی شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها