خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
کتاب پیک سحر روایت زندگی سیدجبار موسوی از مبارزان انقلاب اسلامی در اهواز توسط انتشارات راه یار، منتشر شد.
کد خبر: ۹۵۱۶۴۳۴
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰

 

 به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، در بخشی از کتاب پیک سحر می‌خوانیم: سید خودش بچه کف خیابان بود. توی همین محله‌ها بزرگ شد. توی همین کوچه‌های خاکی کشتی گرفت و فوتبال بازی کرد. بچه‌های خیابان را می‌فهمید؛ برای همین اغلب دنبال بچه‌های نمازخوان انقلابی نمی‌رفت. دلش می‌خواست بچه‌های خیابان را متحول کند. می‌گفت: «گلچین نکنین. همۀ بچه‌ها رو دوست داشته باشین. بینشون فرق نذارین. همون‌هایی رو بیارین مسجد که فکر می‌کنین اصلاً توی فضا نیستن. من دنبال همین بچه‌هام. با این‌ها دوست و رفیقم.»

 

کتاب «پیک سحر» با تدوین مهرزاد قوی‌فکر و با تحقیق هادی سلامات و علی هاجری نوشته شده است. ویراستار این کتاب معین پایدار و منیره زین‌العابدین یرنانی هستند. این کتاب در ۱۴۳ صفحه با قیمت۵۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

سید جبار موسوی، از مبارزان انقلاب اسلامی استان خوزستان است که از سال ۱۳۵۶ به همراه جمعی از همفکرانش در تشکیلات مردمی به نام «پیک سحر» فعالیت‌های خود را به منظور آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان خوزستانی به ویژه اهوازی آغاز کرد. سید جبار موسوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی به همراه شهید موسی اسکندری برای اولین بار ایده لشکر قدس خوزستان را مطرح و سپس تاسیس کرد

ارسال نظرات
پرطرفدارترین