حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور ارائه کرد:
معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی استان اصفهان بسته سیاستی با عنوان «طرح تحول ایستگاه‌های قطار شهری با رویکرد اسلامی- ایرانی» را ارائه کرده است.
کد خبر: ۹۵۱۶۶۳۷
|
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، ایستگاه‌های قطار شهری، فضاهای عمومی پرمراجعه در شهرهای بزرگ محسوب می‌شوند که چنانچه با اندیشه متعالی و احترام به ارزش‌های بنیادین جامعه طراحی شوند، می توانند در قالب رسانه‌ای عمومی نقش مؤثری در ارتقاء آگاهی‌های عمومی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی ایفاء نمایند، برغم وجود نمونه‌های مطرح و غیر قابل انکار جهانی در این خصوص، متأسفانه نوع نگاه به طراحی ایستگاه‌های مترو در ایران غالباً از منظر حمل و نقلی و عمدتاً بر پایه محدودیت‌های تأسیساتی و مکانی بوده است و کمتر به کیفیت‌های طراحی شهری در این زمینه توجه گردیده است.

از این رو معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور، در اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با هدف تبیین جایگاه کیفیت‌های طراحی شهری در فضاهای ایستگاهی، قطار شهری با تأکید بر الگوهای بومی در قالب ترکیب رویکردهای معماری زمینه‌گرا، طراحی خلاقانه با ایده پردازی معماری بر اساس میراث فرهنگی کهن و تبیین و پیاده‌سازی شاخص های اسلامی- در جهت ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی و تحقق « مدیریت و بهره برداری » و « کالبدی- فضایی » ایرانی در دو حوزه فراگیر اهداف شهر اسلامی به عنوان بستر شکل گیری تمدن نوین اسلامی- ایرانی مطابق با رویکردهای گام دوم انقلاب بسته سیاستی را با عنوان «طرح تحول ایستگاه‌های قطار شهری با رویکرد اسلامی- ایرانی» ارائه کرده است.

در این بسته سیاستی ضمن تعریف گام‌های متناسب، بر معماری داخلی در ایستگاه‌های در حال بازآفرینی محیط پیرامونی تمرکز شده و باز طراحی کلی معماری سایر ایستگاه‌ها، به عنوان گام‌های تکمیلی اختصاصی مورد توجه واقع شده است.

بسته سیاستی

انتهای پیام/

ارسال نظرات