حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش فارس تصویب شد:
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شیوه نامه عفاف و حجاب با توجه به مولفه‌هایی همچون دانش آموز، معلم، خانواده و محیط مرتبط با دانش آموزان تدوین خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۱۶۹۷۴
|
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، محمد خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان با موضوع حجاب و عفاف اظهار کرد: موضوع عفاف و حجاب یکی از مهمترین مسائلی است که در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تشریح دستورالعمل حجاب و عفاف افزود: این شیوه نامه عفاف و حجاب با چند مولفه شامل: دانش آموز ، معلم، خانواده و محیط مرتبط با دانش آموزان تدوین خواهد شد.

عسکری ادامه داد: با توجه به جنگ شناختی که در ابتدای سال تحصیلی به وجود آمد و دشمن از حجاب دانش آموزان به عنوان یک ابزار استفاده کرد لذا ضروری است در این زمینه برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم بهترین مسیرها و راهکارهای منتهی به نهادینه شدن فرهنگ حجاب را بررسی و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم تا موانع مسیر هدایت دانش آموزان به سمت حجاب مرتفع شود.

گفتنی است: در شیوه نامه در حال تدوین حجاب و عفاف، ایده هایی ارائه شده که می توان به مواردی مانند؛ایجاد دبیرخانه دختران جهان اسلام، تهیه محتوای مختصر ویژه اولیا، تخصیص یک تابلو تبلیغاتی در مدارس به موضوع حجاب، استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزان، برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف، آموزش از طریق کلاس های آموزش خانواده، تبلیغ آیات قرآنی مرتبط با عفاف و حجاب و ...، اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین